Opera oyunculara yönelik taşınabilir tarayıcısını duyurdu

Opera oyunculara yönelik taşınabilir tarayıcısını duyurdu
Okunuyor Opera oyunculara yönelik taşınabilir tarayıcısını duyurdu

Oyunculara yönelik eserlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Oyuncu bilgisayarı, telefonu, kulaklığı derken, işler gitgide denetimden çıkıyor. Son olarak geçtiğimiz yıl pastadan hisse isteyen şirketlere bir yenisi daha eklendi. Tarayıcı dünyasının tanınan ismi Opera, oyunculara yönelik Opera GX isimli internet tarayıcısını duyurdu.

GX ile hayli başarılı olan şirket, artık de taşınabilir oyuncuları hedefleyen bir tarayıcı çıkardı. İşte karşınızda dünyanın birinci taşınabilir oyuncu tarayıcısı Opera GX Mobile.

Opera GX Mobile neler vaat ediyor?

Şimdi Beta kademesinde olan Opera GX Mobile, dünyanın birinci taşınabilir oyun tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Bilhassa dizaynıyla ile dikkatleri üzerine çeken tarayıcı, RGB’den ilham alan renkli bir tasarım benimsiyor. Lakin dört farklı renk seçeneği ile gelen GX Mobile‘ın sunduğu tek şey RGB hissi değil. Şirket yeni tarayıcısıyla bir arada oyuncuların işine yarayacak pek çok işlevi da piyasaya sürüyor.

opera oyunculara yonelik mobil tarayicisini duyurdu 1opera oyunculara yonelik mobil tarayicisini duyurdu 1

Bunlardan birincisi ise oyunların çıkış tarihlerinin ve oyunlarla ilgili haberlerin yer alacağı GX Corner. Oyuncuların basitçe bu içeriklere erişmesini sağlayacak olan özellik, fonksiyonelliği ile ön plana çıkacak. Flow isimli yeni bir özellik de duyuran Opera GX Mobile, masaüstü ve taşınabilir tarayıcınızın kolaylıkla senkronize edebilmenizi sağlıyor. Ayrıyeten Flow’u kullanan oyuncular, 10MB’ a kadar olan evrakları rahatça telefondan bilgisayar aktarabiliyor.

Dokunsal geri bildirim isimli bir özellik de duyuran şirket, telefonunuzda bulunan titreşim motorunu kullanarak kullanıcıya geri bildirim verecek. Tıpkı vakitte tek elle kullanımı da destekleyen Opera GX Mobile, süratli süreç düğmesi ile pek çok fonksiyonu tek tuşta toplayacak. Dünyanın birinci taşınabilir oyun tarayıcısını denemek isteyen kullanıcılar, Opera’nın sitesinden ayrıntılara ulaşabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın