Olta ve ağ balıkları tezgahlarda: Hamsi 50, istavrit 40 liradan satılıyor

Olta ve ağ balıkları tezgahlarda: Hamsi 50, istavrit 40 liradan satılıyor
Okunuyor Olta ve ağ balıkları tezgahlarda: Hamsi 50, istavrit 40 liradan satılıyor

ZkJJidfTI0C975PvykR2Pw

Türkiye genelinde 15 Nisan’da başlayan av yasağı sebebiyle profesyonel tekneler Marmara ve Karadeniz’de avlanamıyor. Kimi kentlerde yasak sebebiyle balık çeşitliliği azalırken, olta ve ağ balıkçılığı sayesinde Kocaeli’de tezgahlarda tekrar doluluk yaşanıyor. Küçük tekneleriyle denize açılan balıkçılar, hamsi, barbun, istavrit, palamut ve çinekoplarla limana geri dönüyor.

Balık çeşitliliği artarken, fiyatlardaki yaşanan artışlar da dikkat çekiyor. İstavrit kilosu 40 TL’den, hamsi 50 TL, barbun 60 TL, somon 45 TL, palamut ise tanesi 40 TL’den satışa sunuluyor.

w5c2LB21X0O8ZdKgZOOFHg

Tezgâhlarda satılan hamsinin çok lezzetli olduğunu tabir eden Yüzel, “Hamsi Marmara’dan geliyor. Karadeniz hamsisi şu an lezzetli olmaz. Aslında 15 Temmuz’dan sonra sardalyalar gelmeye başlayacak. Bütün balıklarımız pırıl pırıl” diye konuştu.

“1 EYLÜL’DEN SONRA MUHTEŞEM OLACAK”

Balık fiyatlarına da değinen Yüzel, “İstavrit kilosu 40 TL’den, hamsi 50 TL, barbun 60 TL, somon 45 TL, palamut tanesi 40 TL’den satılıyor. Beşerler daima lezzetli balık yiyor. Av yasağı da 1 Eylül’den bitecek o vakit tezgahlar harika olacak” kelamlarına ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın