Öğrenci karneleri, isteyen veliler için basılı olarak verilecek

Öğrenci karneleri, isteyen veliler için basılı olarak verilecek
Okunuyor Öğrenci karneleri, isteyen veliler için basılı olarak verilecek

uRoBcrzthUWvd8Qeqoadgg

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ait sene sonu iş ve süreçleri bahisli yazıyı vilayetlere gönderdi.

Yazıda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı faaliyetlerinin Kovid-19 salgınıyla uğraş kapsamında alınan önlemler gereği yüz yüze ve uzaktan eğitim imkanlarıyla sürdürüldüğü ve yüz yüze eğitimin yapıldığı periyotlarda öğrencilerin okula devamının gönüllük aslına nazaran belirlendiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile hudutlu olmak üzere öğrencilerin e-Okul İdare Bilgi Sistemi’ne işlenen devam devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacak.

İlgili mevzuat gereği ders yılı sonunda yapılması gereken şube öğretmenler heyeti toplantılarında öğrencilerin sınıf geçme iş ve süreçleri görüşülmeyecek.

Öğrencilerin ölçme ve kıymetlendirme uygulamalarında bilhassa seçmeli derslerde karışıklıkların oluşmasını önlemek için öğrenci nakil süreçleri bugün mesai saati bitimiyle kapatılacak.

Daima devamsız durumda bulunan öğrenciler belirlenerek sınıf tekrarına kalmaları sağlanacak.

İLKOKULA BAŞLAYACAKLARA YAZ OKULU İMKANI

Eylül ayında ilkokula başlayacak olmasına karşın okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuş seviyesini artırmak ve ilkokula akranlarıyla eşit koşullarda başlamalarını sağlamak maksadıyla okul öncesinde yaz okulları açılacak.

2020-2021 eğitim öğretim yılı ile hudutlu olmak üzere, okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi koşuluyla imkanları uygun olan okullarda, okul öncesi eğitim almış çocuklar da yaz okuluna kaydedilebilecek.

Okul öncesi eğitimde velilerin tam gün çocuk kulübü talepleri ise açılacak olan çocuk kulüpleriyle karşılanabilecek. Yaz okulu ve çocuk kulüpleri, karneler verildikten sonraki hafta başlamak üzere açılabilecek.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci devri için karne, teşekkür ve takdir dokümanları 18 Haziran’da elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek.

Telafi eğitimi için oluşturulan “https://telafidebendevarim.meb.gov.tr/” internet adresinden öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yararlanabilmeleri için gerekli bilgilendirmeler yapılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın