Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yorumları: Almayı Düşünüyorum!

Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yorumları: Almayı Düşünüyorum!
Okunuyor Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yorumları: Almayı Düşünüyorum!

bitcoin altcoins 1

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller’den bugün değerli Bitcoin ve Altcoin yorumları geldi. Ünlü ekonomist  kripto para piyasasında “aktif” olarak yer almayı düşündüğünü söyledi.

Ünlü ekonomist ve Bitcoin ve Altcoin

Yale Üniversitesi’nde profesör olarak misyon yapan Shiller, CNBC’ye verdiği bir röportajda  kripto varlık yatırımcılarının zihniyetini “vahşi batı” zihniyeti olarak niteliyor. Kripto para ünitesi alanını “çok ruhsal bir piyasa” olarak nitelendiren ünlü ekonomist Bitcoin ve öteki kripto varlıkların “etkileyici teknoloji” içerdiğine vurgu yapıyor. Kripto varlıkların altında yatan teknoloji konusunda optimist olmasına karşın Shiller, Bitcoin’in pahasının kaynağını “belirsiz” olarak nitelendirdi ve bunun “gerçeklikten çok anlatılarımızla” ilgili olduğunu söyledi.  Nobel ödüllü ekonomist  ayrıyeten kripto para piyasasına girmek için alanın hala cazip durumda olduğunu söyledi. Ünlü ekonomist bu noktada bilhassa şu vurguyu yapıyor:

Tesirini deneyimlemek için onları almayı düşünüyordum. Birçok insan bunu yapıyor aslında. Hiç Bitcoin almadım. Tahminen de bu piyasada faal olmalıyım.

Kriptokoin.com olarak daha evvel de vurguladığımız üzere Shiller, 2017’de kripto varlığı “irrasyonel coşkunluk yahut spekülatif balonların” en uygun örneği olarak nitelendiren bir Bitcoin şüpheciliği geçmişine de sahip. Shiller, 2013 yılında Eugene Fama ve Lars Peter Hansen ile birlikte “varlık fiyatlarının ampirik analizi” çalışmasıyla Alfred Nobel Anısına İktisadi Bilimler alanında Sveriges Riksbank Ödülü’nü de kazandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın