Nişantaşı’nda Geleceğin Lüksünü Sıhhatle Buluşturan Meskenler

Nişantaşı’nda Geleceğin Lüksünü Sıhhatle Buluşturan Meskenler
Okunuyor Nişantaşı’nda Geleceğin Lüksünü Sıhhatle Buluşturan Meskenler

Sm84vmvmokiTgchRDsgFRw

4 ila 8 metre ortasında değişen tavan yüksekliği olan konutlarda daire büyüklüğünde geniş teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler şömine ateşi eşliğinde eşsiz Boğaz, koru ve Nişantaşı görünümünün tadını doyasıya çıkarabilecek. Bölgede Bahçe Villa ile Teras Villa konseptlerinin de bir birinci olarak tasarlandığı ve her ayrıntının titizlikle düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Geleceğin Lüksünü’ yine tanımlıyor.

Nişantaşı için ön talep toplamaya başladıklarını söyleyen DAP Yapı İdare Heyeti Lideri Ziya Yılmaz, “Nişantaşı Osmanlı’dan bugüne evvel saray eşrafının, sonrasında Avrupa’yla iş yapan tüccarların, daha sonra da Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi pozisyonunda olmuştur.” dedi.

AMERİKAN HASTANESİ VE IHLAMUR KASRI’NA KOMŞU

Dap Yapı Nişantaşı Koru projesini günümüzde değeri herkes tarafından çok daha güzel anlaşılan sıhhat konusunu işin merkezinde tutarak geliştirdi. ‘Sağlıklı Ev’ konseptindeki Nişantaşı projesi; başta Amerikan Hastanesi olmak üzere Nişantaşı ve etrafındaki 100’e yakın hastane ve poliklinik, muayenehanelerle birlikte 500’e yakın sıhhat ünitesiyle adeta sıhhatin da tam merkezinde.

NİŞANTAŞI’NIN EN BÜYÜK YEŞİL ALANI

Nişantaşı’nın toplam yeşil alanından daha büyük olan ve sıhhat şurasının tekliflerini temel alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler içinde apayrı bir atmosfer oluşturuyor. İçinde gezilebilen bahçeleri ve 100 bin metrekare göz teması kurulabilecek tabiat görüntüsüyle tam bir koru hayatı sunuyor.

SAĞLIKLI KONUTLARLA KORONANIN ÖMÜR AŞISINI YAPTIK

Bütün dünyayı tesiri altına alan Covid-19 sürecini, gayrimenkul kesimi açısından sarsıntı üzere bir mihenk taşı olarak gördüklerine dikkat çeken Yılmaz “Nasıl zelzele öncesi ve sonrası vardı, artık Covid öncesi ve sonrası olacak. 58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 bireyde Nişantaşı için maksat kitlenin fikrini alıp sıhhat şurasını oluşturduk ve sıhhat şurasının da görüşlerini alarak insanların nasıl yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve akabinde dünyada bir birinci olan Sağlıklı Konutlar konseptimizi geliştirdik” dedi. Nişantaşı projesini de bu konsept çerçevesinde şekillendirdiklerini belirten Ziya Yılmaz sağlıklı konut kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi yüksek katlı olmayacak. Gereksinim duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki konutlara sağlıklı mesken diyoruz.

2- İkincisi balkon, teras ve bahçe… Sağlıklı konutlar bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız muhakkak geniş balkona sahip olmalı. Nişantaşı projemizi, büsbütün bir ‘villa bahçe’ ve bireye özel ayrıntıların düşünüldüğü ‘lüks tekne’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara da yeterli geliyor. Biz bu manada büsbütün ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın en yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sıhhat kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve muhakkak birbirinden ‘bağımsız’ olması ve doğal havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son zelzele yönetmeliğine nazaran inşa ediliyor olması…

LÜKS TEKNE MANTIĞIYLA, ŞAHSA ÖZEL TAHLİLLER

Nişantaşı projesindeki üniteler, büsbütün lüks tekne mantığıyla gereçlerin birbiriyle uyumlu olduğu, hayat alanlarının en verimli formda kullanıldığı, kalitenin ve konforun azamide olduğu halde dizayn edildi. Projede bağımsız kısım sayısı da az tutuldu. Kat yüksekliği 5 ila 10 kat ortasında sonlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise en az 4 metre olarak planlandı. Bu sayede yüksek tavanlı, ferah ve insanın içini açan ömür alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞINDA BİR BİRİNCİ BAHÇE VİLLA KONSEPTİ

Konut ve ömür alanı manasında Nişantaşı’nda, olmayan bir lüksü getiren Dap Yapı, bahçe villa konseptinide Nişantaşı’nda bir birinci olarak sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden konutunuza gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda vakit geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak konutlar.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede tabiatın ‘iyileştirme’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Yapı Nişantaşı Koru projesinde pak hava ve bol oksijen; daire büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan konutunuzun içine dolacak. Başta Ihlamur Kasrı olmak üzere komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana sahip adeta küçük bir orman olan koru alanından gelen bol oksijen sayesinde, kentin merkezinde olmanıza karşın, kendinizi ormanda yaşıyormuş üzere zinde hissedeceksiniz.

Yerine nazaran salonunuzdan terasınıza geçip, konuklarınızla keyifli koru ve Boğaz görünümüne karşı keyifli sohbetler edebilir, yerine nazaran de yatak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem de teraslara ulaşılmasıyla adeta bir teknede yaşar üzere Nişantaşı’nın kalbinde her ayrıntısı itinayla düşünülmüş, özel lüks konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor.

Dap Yapı İdare Heyeti Lideri Ziya Yılmaz: “Sayısız kitap, sinema ve belgesele husus olan Nişantaşı’na layık, yalnızca Türkiye’de değil dünyada da parmakla gösterilecek bir proje geliştiriyoruz. DAP Yapı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Konut teminatının birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başşehri İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonra bile pahasına değer katacak bir eser olacak.” dedi.

CITY’S’E 300 METRE, ABDİ İPEKÇİ’YE 650 METRE

Memleketler arası gayrimenkul firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 alışveriş caddesini sıraladığı araştırmada birinci 10’da yer alan Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle birebir kategoride yer alıyor. Lüks markaların Türkiye’deki bir numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre; yani yaklaşık 5 dakika yürüme arasında bulunan DAP Yapı Nişantaşı Koru projesi, City’s Alışveriş Merkezi’ne de 300 metre yakınlıkta… Bu manada Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci üzere lüksün tepesindeki markalara da tabir yerindeyse “kapı komşusu’ konumunda…

NİŞANTAŞI’NA DÜNYA BİRİNCİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Bilindiği üzere DAP Yapı, Avrupa’nın en itibarlı gayrimenkul mükafatları ortasında gösterilen European Property Awards tarafından bugüne kadar 8 farklı projeyle 41 ödül almayı başaran ve Türk gayrimenkul bölümünün bayrağını yurtdışında da gururla dalgalandıran bir firma…

Yurtdışında aldıkları ödüllere Nişantaşı ile bir yenisini daha ekleyeceklerini söyleyen Ziya Yılmaz, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere bedel katma vizyonuyla hareket eden bir geliştirici olarak, örnek projeler geliştirdik. Yaptığımız iş aslında küçük kum tanelerinden büyük sanat yapıtları yapmak… Bu doğrultuda proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atıyoruz. Nişantaşı projesiyle de bu manada mimarisi ve konsepti ile dünya birinciliği elde edeceğimize yürekten inanıyorum. İnsanların yaşarken memnun olacakları, kuşaktan nesile miras olarak bırakılan, yıllar boyunca bedelini koruyacak bir eser olarak görüyorum” tabirlerini kullandı.

BİR NUMARALI ÖNCELİĞİMİZ HALA SARSINTI

Türkiye’nin zelzele jenerasyonunda bir ülke olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, “DAP Yapı’nın bundan evvel hayata geçirdiği tüm projelerde olduğu üzere Nişantaşı’nda da bir numaralı önceliğimiz sarsıntı güvenliği” sözlerini kullandı. Bu manada Nişantaşı’ndaki mevcut konut stokunun ortalama yaşının 50 ila 60 yıl ortasında değiştiğine dikkat çeken Ziya Yılmaz, ”Depremden korunmanın bir numaralı şartı, en son güncellenen zelzele yönetmeliklerine uygun inançlı binalarda yaşamak. Nişantaşı projemizde, etraf dostu ve Nişantaşı dokusuna yaraşır, sarsıntı güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; gereç, statik ve tahlil manasında sarsıntıya karşı dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz bir proje” biçiminde konuştu.

SHUTTLE ve CONCIERGE HİZMETİ DE OLACAK

Prada, Gucci, Hermes ve Louis Vuitton üzere lüks marka ve restoranlara kapı komşusu olsa da projede özel shuttle hizmeti de sunulacak. Ayrıyeten Nişantaşı için bile lüks olan ancak DAP Yapı Nişantaşı Koru projesinde standart olan geniş kapalı otopark imkanı ve birden çok kapalı otopark girişi, Nişantaşı’nda trafiğe girmemenize fırsat sağlıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın