NFT’lerin Dogecoin’i, Yeni Altcoin’i Resmen Tanıttı!

NFT’lerin Dogecoin’i, Yeni Altcoin’i Resmen Tanıttı!
Okunuyor NFT’lerin Dogecoin’i, Yeni Altcoin’i Resmen Tanıttı!

Eminem, Steph Curry, Jimmy Fallon ve Mark Cuban üzere ünlüler de dahil olmak üzere Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinin sahipleri, özel dijital oyunun bir modülü olmak için öbür bir teşvik olarak ApeCoin (APE) isimli yepisyeni bir token almaya hazırlanıyor. Ape NFT’ler, NFT’lerin Dogecoin (DOGE)’i olarak biliniyor. İşte detaylar…

ApeCoin çıkıyor: İşte bilmeniz gerekenler

Yeni tokenin geliştiricisi ApeCoin DAO’dur ve Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bored Ape Yacht Club’ın gerisinde olan Yuga Labs’tan başkadır. BAYC NFT sahipleri, her biri yaklaşık 10.000 ApeCoin talep edebilecek, lakin yakında piyasaya sürülecek olan 1 milyar ApeCoin tokenı da bir dizi farklı taraf ortasında dağıtılacak. ApeCoin DAO web sitesine nazaran, toplam arzın yüzde 62’si bir ekosistem fonuna eklenecek, yüzde 14’ü “lansmana katkıda bulunanlara” verilecek, tokenlerin yüzde 9,75’i BAYC’nin yaratıcıları Yuga Labs’e gidecek.

Yüzde 8, direkt Yuga Labs kurucularına gidecek. Kalan yüzde 6,25, şempanzelerin hayat alanlarını muhafazaya adanmış bir hayır kurumu olan Jane Goodall Vakfı’na bağışlanacak. Tokenin kendisi teknik olarak Yuga Labs’tan farklı kalsa da firma, ApeCoin’i Yuga Labs’tan çıkan “tüm yeni eserler ve hizmetler için birincil token” olarak benimsemeye hazırlanıyor. Yuga Labs’e nazaran bu, Yuga Labs grubunun bu yıl içinde oyun geliştiricisi nWay ile birlikte yayınlamayı planladığı, şimdi piyasaya sürülmemiş, oyna-kazan Blockchain oyununu içeriyor.

ApeCoin DAO yöneticisi: ApeCoin, NFT’lerin Dogecoin (DOGE)’i olmaya hazır

ApeCoin, birebir vakitte nWay’in de sahibi olan Hong Kong merkezli blockchain oyun şirketi Animoca Brands’in bir oyunu olan, yakında çıkacak olan oyna-kazan oyunu Benji Bananas’ta kullanılacak. Animoca Brands’in kurucu ortağı ve ApeCoin DAO idare konseyi üyesi Yat Siu, ApeCoin’in NFT’lerin ilerlemesinde ileriye hakikat bir adım olduğunu söyledi. ApeCoin’in “Kullanım durumunun topluluk tarafından yaratıldığı ve topluluk tarafından bedel verildiği NFT’lerin Dogecoin’i” olmaya hazır olduğunu belirtti. Resmi web sitesine nazaran ApeCoin, tüm büyük borsalarda satın alınabilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın