• Ana Sayfa
  • Genel
  • New York’ta corona virüs aşısı yaptıranlara 42 milyon lira kazanma talihi: Fiyatsız piyango bileti verilecek

New York’ta corona virüs aşısı yaptıranlara 42 milyon lira kazanma talihi: Fiyatsız piyango bileti verilecek

New York’ta corona virüs aşısı yaptıranlara 42 milyon lira kazanma talihi: Fiyatsız piyango bileti verilecek
Okunuyor New York’ta corona virüs aşısı yaptıranlara 42 milyon lira kazanma talihi: Fiyatsız piyango bileti verilecek

4fvTrTN0NEm2WYTGWMyGWA

Aşılama suratının yavaşladığını söyleyen Vali Andrew Cuomo, New York’ta son 14 gün içinde günde ortalama 123 bin 806 doz aşı yapıldığını tabir etti. Fakat, günlük doz ortalaması 216 bin 40 olduğu 12 Nisan’dan bu yana günlük aşılama oranı yüzde 43 düştü.

New York, 20 milyonluk nüfusunun yaklaşık yüzde 43’ünü, ulusal ortalama olan yüzde 37,8’in üzerine çıkarak büsbütün aşıladı.

Cuomo, “Kararsızsanız yahut aşı yaptırma konusunda kuşkularınız varsa, artık ek bir ikramiyeniz var. Bu bahtı kaçırmayın” dedi.

Bununla birlikte, “Vax and Scratch” pilot programının bir kesimi olarak, 24-28 Mayıs tarihleri ​​arasında eyaletteki 10 toplu aşılama bölgesinden birinde aşı olanlar büyük mükafatın 5 milyon dolar (42 milyon lira) olduğu Mega Multiplier Piyangosu için bir hafriyat kazan bileti alacak.

AefO Oc5E

BENZERİ UYGULAMALAR ÖBÜR EYALETLERDE DE YAPILIYOR

Olağanda ise kelam konusu bilet 20 dolardan satılıyor. Fakat, bu çekilişte herkesin dokuzda bir oranında büyük ya da küçük bir şeyler kazanma mümkünlüğü bulunuyor.

Öbür taraftan ABD’nin farklı eyaletlerinde de misal aşı teşviği planları uygulanıyor. New Jersey Valisi, aşı olan bireylerin fiyatsız park yerlerinden yaralanabileceğini ve bir kadeh şarap kazanacağını, tıpkı vakitte yapılan çekilişin akabinde, kendisi ve eşi Tammy Murphy ile birlikte özel bir akşam yemeği yiyebileceğini söyledi.

0 YjQVUBk daslAp5lutA

Geçen hafta, Ohio Valisi Mike DeWine ise eyaletin “Vax-a-Million” piyango sistemini duyurdu ve aşılan kimi öğrencilerin piyangoyu kazanması halinde eyaletteki üniversitelerde 4 yıl boyunca tam burslu olarak eğitim göreceğini açıkladı.

NEW YORK NEREDEYSE OLAĞANA DÖNDÜ

Öte yandan, New York’ta dün pandemi öncesi olağana dönme yolunda en büyük adım atıldı. Bu kapsamda büsbütün aşılanan şahıslara maske ve aralık zaruriliği kaldırıldı. Restoran, müzeler, kafeler, barlar ve sinemalar tam kapasiteyle açıldı.Konuyla ilgili açıklama yapan New York City Belediye Lideri Bill de Blasio, “New Yorklular nihayet daha fazla özgürlüğe sahip olabilecekleri bir noktaya ulaştılar. Bunu aşı yaptırarak kazandılar” sözlerini kullanmıştı.

KATİL BALİNA METRELERCE YÜKSEĞE SIÇRADI

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın