• Ana Sayfa
  • Genel
  • New York Başsavcılığı: Trump’ın aile şirketi hakkındaki inceleme ceza soruşturmasına dönüştürüldü

New York Başsavcılığı: Trump’ın aile şirketi hakkındaki inceleme ceza soruşturmasına dönüştürüldü

New York Başsavcılığı: Trump’ın aile şirketi hakkındaki inceleme ceza soruşturmasına dönüştürüldü
Okunuyor New York Başsavcılığı: Trump’ın aile şirketi hakkındaki inceleme ceza soruşturmasına dönüştürüldü

VWckCTygcEeygrCyaorkjg

ABD’de New York Başsavcılığı, eski lider Donald Trump’ın aile şirketi hakkında sivil soruşturma olarak başlayan incelemenin ceza soruşturmasına dönüştüğünü duyurdu.

Başsavcılığın sözcüsü Fabien Levy yaptığı açıklamada, “The Trump Organization’a ait soruşturmamızın artık büsbütün sivil olmadığını bildirdik. Şu anda Manhattan Bölge savcısı ile birlikte şirketi cezai sıfatla etkin olarak suruşturuyoruz” dedi.

TRUMP ARGÜMANLARI REDDETİ

Bununla birlikte The Trump Organization mevzuya ait bir yorum yapmadı. Trump ise, Demokrat James tarafından yönetilen soruşturmanın siyasi hedefli olduğunu söyledi.

blank

Başsavcı Letitia James, Trump’ın şirketinin kredileri teminat altına almak ve vergi avantajları elde etmek için mülk pahalarını yanlış rapor edip etmediğini araştırıyor. Başka olarak, Manhattan Bölge Savcısı Cyrus Vance ise, iki yıldan fazla bir müddettir Trump’ın başkanlık öncesi iş bağlarını araştırıyor.

Savcılıktan yapılan açıklamada yürütülen inceleme sonucu Trump ve grubunun cezai sıfatla soruşturulduğu ve mahkeme müracaatlarının bu istikamette yapıldığı belirtildi.

Kelam konusu soruşturma, Cumhuriyetçi Trump’ın ikinci periyot teklifini bir Demokrat olan Lider Joe Biden’a kaybetmesinden bu yana hızlandı.

THE TRUMP ORGANIZATION HAKKINDA

The Trump Organization LLC, Trump’ın çeşitli bölümlerde hizmet veren pek çok şirketin bağlı olduğu ana holdingi oluşturuyor. Trump, 2016’da ABD Lideri olmasının akabinde şirketin idaresini çocuklarına devretti. Holding bünyesinde, otelcilik, gayrimenkul, golf alanları, kumarhaneler, modellik ajansları, sinema üretimi ve özel jet kiralama üzere çok çeşitli dallarda faaliyet gösteren şirketler yer alıyor.

PANDEMİ SERVİSLERİNİN GENÇ NEFERLERİ

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın