Netflix, Resident Evil dizisinin fragmanını yayınladı

Netflix, Resident Evil dizisinin fragmanını yayınladı
Okunuyor Netflix, Resident Evil dizisinin fragmanını yayınladı

Efsane oyun serisi Resident Evil, animasyon tipindeki dizisiyle ekranlardaki yerini alacak. Netflix’in mesken sahipliği yaptığı ve Resident Evil: Infinite Darkness ismiyle yayınlanacak imal şimdiden serinin fanlarını heyecanlandırmış durumda. Netflix merakla beklenen animasyon serisinin yayınlanacağı tarihle birlikte izleyicileri nelerin beklediğini ortaya koyan fragman paylaştı.

Dizinin yapımcılığını Sonic X, Detective Conan, Spider-Man, Detective Gadget üzere animasyon işleriyle tanınan TMS Entertainment üstleniyor.

Resident Evil: Infinite Darkness yayın tarihi aşikâr oldu

Resident Evil 4 görüntü oyununun öyküsünden uyarlanan Resident Evil: Infinite Darkness dizisi 8 Temmuz 2021′de tüm dünyada birebir anda Netflix’te yayınlanacak. Dizi haricinde oyun serisinin bir sinema sineması yaptığı da biliniyor. Vizyona girme tarihi ertelenen sinema sineması Resident Evil: Welcome to Raccoon City ise 24 Kasım’da gösterime girecek.

İzleyicilere “Bu destansı eğlenceyi orijinal ve bugüne kadarki en görkemli yorumuyla deneyimleme bahtını kaçırmayın!” diyen Netflix, sabırsızlıkla beklenen dizinin 2 dakikalık fragmanını da paylaştı.

Dehşet tipindeki hayatta kalma temalı görüntü oyunları için bir dönüm noktası olan Resident Evil serisi dünya çapında 110 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Netflix’in açıklamasına nazaran, bilgisayar dayanaklı animasyon olarak dizi hâline getirilen Resident Evil: Infinite Darkness seri tarihinde bir birinci olma niteliği taşıyor. Üretimde tanınan karakterler Leon S. Kennedy ve Claire Redfield yer alıyor.

Endişe çeşidindeki aksiyon dizisinin önermesi 2006 yılında Beyaz Saray’da bir bilgisayar korsanlığı olayının ortaya çıkarılmasının akabinde geçiyor. Leon Scott Kennedy‘ye olayı araştırması emrediliyor. Lakin zombiler tarafından hücuma uğrayan Kennedy refah bir tesisinin inşasını denetlemek için Terrasave liderliğindeki bir vazifede çalışmaya başlıyor. Misyonda iken bir çocuk mültecinin yaptığı garip bir resmi denetim eden Claire ile tanışıyor.

Erkek başrol olan Leon Scott Kennedy rolünde Amerikalı oyuncu Nick Apostolides yer alıyor. Bayan başrol olan Claire Redfield karakterini ise Stephanie Panisello canlandıracak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın