Netflix oyun dünyasına adım atıyor

Netflix oyun dünyasına adım atıyor
Okunuyor Netflix oyun dünyasına adım atıyor

Dünyadaki tanınan dijital yayın servislerinden birisi olan Netflix, oyun sanayisine giriş yapmayı planlıyor. Benzeri bir örnek olarak Apple gösterilebilir. Zira Apple, akıllı aygıtlar ve yazılımlar ile ön plandayken Apple Arcade ismindeki oyun servisini duyurmuştu. Netflix’in oyunlar için reklamsız bir abonelik servisi planladığı belirtiliyor.

netflix turkiye haziran ayi film ve dizileri belli oldunetflix turkiye haziran ayi film ve dizileri belli oldu

Netflix Türkiye’nin Haziran 2021 üretimleri ve yeni dönemlerini listeliyoruz. İşte önümüzdeki ay Türkiye’de yayınlanacak olan takvimi!

Netflix oyunlar için bir abonelik servisi planlıyor

Oyunlar için abonelik servisine en düzgün örnek Xbox Game Pass gösterilebilir. Bilhassa oyun fiyatlarındaki küresel artış bu stil servislerin popülerliğini artırmış durumda. Netflix de bu popülerlikten yararlanmak istiyor. Şirketin oyun servisi planları, oyun pazarı için bir yönetici almasıyla ortaya çıktı. Şirket, görüntü oyunlarındaki pazar hissesini ve büyümeyi denetlemek için bir yönetici işe aldı. Ayrıyeten son devirde Netflix’in, oyun dünyasında tanınmış birçok yönetici ile bağlantıya geçtiği belirtiliyor.

stranger things 3 oyunstranger things 3 oyun

Şirket, dışarıdan bir stüdyo ile bu pazara Stranger Things‘in oyunu ile girmiş olsa da daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Netflix’in GameSpot‘a yaptığı açıklamada, “İnteraktif cümbüşten daha fazlasını yapmaktan heyecan duyduklarını” belirtti. Şirket yayın platformu üzerinden, Black Mirror: Bandersnatch ve You vs. Wild üzere interaktif üretimleri ile seçimlere dayalı kıssalar sundu.

Bunlar birer dizi ya da sinema olsa da, bir oyun üzere servis edildi. Netflix’in planladığı oyun servisinin kendi sitesi üzerinden mi yoksa başka bir marka olarak mı çıkaracağı ve servisin indirilebilir ya da bulut tabanlı oyunlar mı sunacağı belirli değil. Ayrıyeten servisin çıkış tarihi konusunda da bir netlik bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın