Netanyahu’dan Gazze açıklaması

Netanyahu’dan Gazze açıklaması
Okunuyor Netanyahu’dan Gazze açıklaması

BpYwCHe2ZkaZWA5umOGuUw

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 10 Mayıs’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlenen ve 41’i çocuk 145 Filistinlinin hayatını kaybettiği atakların devam edeceğini belirtti.

Netanyahu, Batı Kudüs’teki Başbakanlık ofisinde yaptığı basın açıklamasında Gazze’ye yönelik taarruzlara ait değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’e verdiği takviyeden ötürü ABD Lideri Joe Biden’a teşekkür eden Netanyahu, Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera’nın da ofislerinin bulunduğu yüksek katlı binanın Hamas ve başka Filistinli direniş kümeleri tarafından kullanıldığını argüman etti.

Ülkesinin Gazze’ye düzenlenen akınlarda sivil kayıplar yaşanmaması için “özel özen” gösterdiği argümanında bulunan Netanyahu, “İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonu maksatlarına ulaşmak için gerekli olduğu sürece devam edecek” diye konuştu.

Gazze’deki Sıhhat Bakanlığının son datalarına nazaran, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail’in Gazze taarruzlarında 41’i çocuk, 23’ü bayan 145 Filistinli hayatını kaybetti, 1100 kişi yaralandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın