• Ana Sayfa
  • Genel
  • Netanyahu, Gazze’de medya binasının vurulmasını savundu: Legal bir amaçtı

Netanyahu, Gazze’de medya binasının vurulmasını savundu: Legal bir amaçtı

Netanyahu, Gazze’de medya binasının vurulmasını savundu: Legal bir amaçtı
Okunuyor Netanyahu, Gazze’de medya binasının vurulmasını savundu: Legal bir amaçtı

blank

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kendi iktidarını korumak için Gazze Şeridi’ne atak başlattığı tarafındaki tenkitlerin “saçma” olduğunu söyledi.

Netanyahu, ABD merkezli Face The National kanalına yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik atakları ve bu bağlamda yaşanan son gelişmelere ait değerlendirmelerde bulundu.

İsminin yolsuzluğa karıştığı, 4 seçim sonrası da hükümeti kurmakta başarısız olduğu ve iktidarda kalabilmek için Gazze’ye akın başlattığı istikametindeki tenkitlerin hatırlatılmasına reaksiyon gösteren Netanyahu, “bunun saçma bir eleştiri” olduğunu söyledi.

Netanyahu, güvenlik sıkıntısı ve askerlerin hayatını siyasi çıkarlara feda etmediklerini savundu.

Başbakanlığı müddetince 4 Arap ülkesiyle “barış anlaşması” imzaladıklarını ve ülke içinde de “barışı” tesis ettiklerini ileri süren Netanyahu, Gazze’de Associated Press (AP) ve Al Jazeera ofislerinin de bulunduğu binanın vurulma münasebetinin sorulması üzerine “Hamas’a ilişkin istihbarat ünitesinin orada konuşlandığını münasebetiyle binanın da yasal gaye olduğunu” tez etti.

İsrail savaş uçakları, dün Gazze Şeridi’nde AP ve Al Jazeera’nın ofislerinin bulunduğu bir binayı vurarak yerle bir etmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın