Nefes Kredisi’nin ayrıntıları aşikâr oldu

Nefes Kredisi’nin ayrıntıları aşikâr oldu
Okunuyor Nefes Kredisi’nin ayrıntıları aşikâr oldu

Z9 SKrCTRUCVZRoZN8Kzzg

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının ekonomik tesirlerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun şartlarda finansman dayanağı sağlamak maksadıyla 2021 Nefes Kredisi, 10 bankanın iştirakiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Kredi Garanti Fonu (KGF) iş birliğinde 1 Haziran prestijiyle uygulamaya alınacak.

Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019’a nazaran yüzde 25 kayıp yaşayan, ticaret, deniz ticaret, sanayi, ticaret ve sanayi odaları yahut ticaret borsasına kayıtlı üyelere işletme sermayesi finansman imkanı sağlanacak.

6 AY ÖDEMESİZ DEVİR

İşletmelere 6 ay ödemesiz periyot imkanı sağlanacak 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. Kelam konusu uygulamada Hazine dayanaklı KGF kefaleti sağlanacak olup, faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olarak belirlendi.

Bakanlık açıklamasında, kredi paketine iştirak sağlayan bankaların isimleri de yer aldı.

Bu bankalar, TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, T. Garanti Bankası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Akbank T.A.Ş, Denizbank AŞ, Ziraat İştirak Bankası AŞ, Vakıf İştirak Bankası AŞ olarak sıralandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın