Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!

Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!
Okunuyor Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!

shutterstock 687394948

Piyasa son birkaç gündür epey çalkantılıydı, lakin Çarşamba günkü fiyat düşüşü bariz izler bırakmayı başardı. Piyasanın kripto başkanı Bitcoin çöküşe öncülük etti ve birkaçı hariç birçok altcoin birebir yoldan gitti. Uzun vadeli bir ufka sahip olmak ve bu üzere durumlarda şartlara ahenk sağlamak uzmnalara nazaran, portföylerin mahvolmasını önlemenin anahtarıdır. Pekala artık Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano üzere kripto paralar için sırada ne var?

Michaël van de Poppe Bitcoin ve altcoin piyasasını yorumladı: Tekrar yükselecek!

Bölümdeki trader’lar ve öbür beşerler zati ‘düzeltme aşamasını’ kabul ederken, piyasa güzelleşme belirtileri göstermeye başladı. Yine beklendiği üzere liderlik Bitcoin tarafından alındı. Piyasaları yorumlayan Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe, umutlu görünüyor ve fiyatların tekrar yükseleceğine vurgu yapıyor. Michaël van de Poppe bahse yönelik şunları söyledi:

Pazar yapısının hiç değişmediği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç hafta içinde buradan en mümkün olan şey, onu geri kazanacağımızdır.

En son fiyat düzeltmesi, analistlerin kestirim ettiğinden çok daha derin olsa da birtakım analistlere nazaran, uzaklaştırma yapıldığında, Bitcoin’in hala bir boğa döngüsünde olduğu açık. Geçen yıl Mart ayında beş gün içinde yüzde 47’nin üzerinde bir düşüşe şahit olduktan sonra kripto para, grafiklerde kendi tabanlarını kırmak için geri gelmedi.

aaaa 1Bitcoin grafiği – Kaynak: Twitter

Michaël van de Poppe: Bitcoin fiyatı için bu düzeylere dikkat edin!

Düzeltici bir hareketin sona ermesi, grafiklerdeki devasa bir fitil ile karakterize edilir. Genellikle, haftalık kapanışın olduğu bölgede yanlamasına hareket beklenir. Michaël van de Poppe üstteki grafiği kullanarak Bitcoin için şu yorumlarda bulundu:

Haftalık bu evrede hayli değişik görünüyor. Dev bir fitilimiz var ve muhtemelen burada taban inşası yapacağız.

altcoins 2

Analist, 43.000 dolar, 46.000 dolar, 49.000 dolar ve 54.000 dolar düzeylerinin dünyanın en büyük kripto parası için temel direnç düzeyleri olduğunu tez ederek, önümüzdeki haftanın uzun vadeler için epey “ilginç” göründüğüne işaret etti.  Michaël van de Poppe bahse yönelik şunları söyledi:

Bunlar geçmemiz gereken düzeyler ve bu kadar büyük bir çarpışma yaşadığımız göz önüne alındığında, burada ani dalgaların içinden çıktığımız bir dürtü dalgasının içinde olma ihtimalimiz yok üzere görünüyor. Volatilite, büyük olasılıkla menzile bağlı bir yapı olduğu için değerli ölçüde düşmelidir.

2 analist onayladı: Altcoin projeleri için yeterli işaretler var!

Altcoin’lerin birçok, son birkaç günde büyük bir düşüşün kurbanı oldu. Michaël van de Poppe’ye nazaran, bu evrede tüm altcoin’ler acı çekiyor. Lakin tekrar de analiste nazaran, dört gözle bekleyecek bir şey var. Michaël van de Poppe hususa yönelik şunları söyledi:

Bitcoin ilerlerse yakında altcoin’lerde gerisinden gelecektir…

bbbb 1Kaynak: Twitter

Tanınan analist Rekt Capital’de piyasaları yorumladı ve Mart 2020’de Bitcoin çöktüğünde, tabana vurduktan sonra yüzde 39’dan fazla toparlandığını söyledi. Rekt Capital bahse yönelik şunları söyledi:

Son çöküşünden sonra, Bitcoin’in tıpkı modeli izlediği ve aslında yüzde 39’dan fazlasını toparladığı hayli açık. Bu altcoin’ler için düzgün bir işaret.

ccccKaynak: TradingView

Analistler: Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano, Bitcoin ile pozitif korelasyon gösteriyor

Ayrıyeten büyük altcoin’leri birçok (Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano) Bitcoin ile pozitif korelasyon gösteriyordu. Analistler, bu altcoin’lerin BTC ile birebir gemide olduklarını ve birebir istikamette birlikte ilerlediklerini ima ediyor. Aylarca azalan hakimiyetten sonra, Bitcoin son birkaç gün içinde kademeli olarak ivme kazanmaya başladı. Piyasadaki mevcut toparlanmanın yüklü olarak Bitcoin’in nasıl ilerlediğine bağlı olacağını söylemeye gerek yok.

Bununla birlikte Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, kimi analistlere nazaran Bitcoin daha da yükselmeden evvel meyyit bir kedi sıçraması yapması mümkün. Bu analistlere nazaran, BTC fiyatı merdivenden tırmanmadan evvel 35.000 dolara tekrar düşebilir. Bununla birlikte analistlere nazaran, fiyat 42.200 dolar düzeyini kırmayı başarırsa, düşüş eğilimi kırılabilir.

İşte usta analist Michael van de Poppe’nin başarılı varsayımları

Michael van de Poppe,  2020 yılının birinci çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru olarak iddia etti. Ayrıyeten usta analist, Bitcoin’in geçtiğimiz devirlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber verdi. Bunların yanı sıra analist, geçtiğimiz aylardaki kripto para iddialarında de yüksek muvaffakiyet oranı yakaladı. Trader, Şubat ayında değerli bir kripto düzeltmesi beklediğini belirtti ve 22 Şubat’taki piyasa çöküşünü yanlışsız öngördü. Michael van de Poppe, Bitcoin’in Mart ayındaki 50.000 dolara kadar olan düşüşünü de gerçek öngördü. Bunlar dışında usta analistin başarılı öbür kripto para varsayımları de var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın