Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Konum Açtı!

Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Konum Açtı!
Okunuyor Milyar Dolarlık Şirket, Bu Altcoin’de Short Konum Açtı!

5be94655e1983

Büyük hacimli kripto para borsalarından Bitfinex’te süratle yükselen short konumlarını izleyen analistlerden ikazlar gelmişti. Short konumlar hakkında data toplayan Datamish platformundan elde edilen bilgiler, kısa vadeli olumsuzluğun yakın olabileceğinin klasik bir işareti olarak yorumlanıyor. Daha ilginci, gün içinde yayınlanan bir Bloomberg makalesine nazaran, idaresi altında 4 milyar dolarlık varlığa sahip bir hedge fonu olan Fir Tree Capital Management’ın stablecoin odaklı bir altcoin projesi için short konum açması.

Altcoin, milyon dolarlık short konumu deneyim edecek

Fir Tree müşterilerine nazaran, konum “asimetrik ticaret” olarak oluşturuldu, bu da aşağı istikametli riskin düşük ve potansiyel getirinin yüksek olduğu manasına geliyor. Argümanlara nazaran, hedge fonu Temmuz ayında USDT’de short durum almaya başladı. Şirket, USDT’yi destekleyen 24 milyar dolarlık ticari senedin birçoklarının, meşakkat yaşayan Çinli emlak geliştiricileriyle ilgili olduğunu ve kağıt paha kaybederse hem Tether’in rezervlerinin hem de stablecoin’in eriyebileceğini düşünüyor. Önümüzdeki 12 ayda Tether’in temerrütte düşeceği iddia ediliyor.

1200x 1

Piyasa pahasına nazaran en büyük stablecoin rezervinin, son yıllarda ihraç ettiği USDT’lerin nakit ile desteklenmediği son yılların tartışma konusuydu.

Short’lamak için fon oluşturuldu

Firmanın müşterilerine nazaran “asimetrik ticaret”te Tether’i açığa satmanın bir yolu oluşturdu. Öbür bir deyişle, risk en aza indiriliyor ve kâr elde etme potansiyeli yüksek kalacak. Hedge fonunun ayrıyeten kararının 12 ay içinde kar elde edebileceğini sav ettiği bildiriliyor. Firmanın USDT için short kararı, stablecoin ihraççısının Çinli gayrimenkul geliştiricileriyle irtibatlı olduğuna inandığı 24 milyar dolarlık yüksek getirili ticari kağıt etrafında toplanıyor. Çin gayrimenkulü, borç ödeme son tarihini kaçırdığı Aralık 2021’de yükümlülükleri 300 milyar doları aşan China Evergrande Group liderliğindeki kendi borcuyla karşı karşıya kaldı. Tether, Evergrande ile ilişkili rastgele bir ticari bağlantıya sahip olmadığını söylese de, Bloomberg raporu, Fir Tree’nin Tether’in sahip olduğu ticari kağıtlardan kimilerinin kıymet kaybetmesini beklediğini bildirdi.

movers image 6766

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, büyük borsalardan Bitfinex’i izleyen birtakım uzmanlar short konumlarda patlama yaşandığını bildirdi. Fir Tree Capital Management’ın, Tether’e karşı short konum alma kararı, Çin’deki emlak krizinden kaynaklı USDT rezervlerinde önemli bir erime beklentisine dayanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın