Microsoft Flight Simulator’un depolama sorunu çözüldü

Microsoft Flight Simulator’un depolama sorunu çözüldü
Okunuyor Microsoft Flight Simulator’un depolama sorunu çözüldü

Microsoft Flight Simulator çıktığı günden beri sunduğu içerikler ile havacılık ve simülasyon meraklılarını kendisine çekmeyi başarıyor. Sık sık güncellenen simülasyonun oyunculara yaşattığı en büyük sorun depolama sorunuydu. Oyundaki harita dünyamızın birebir ölçeğinde ve harita veritabanından bilgiler direkt çekiliyor. Çekilen datalar esasen büyük olan belge boyutunu daha da büyütüyor. Depolama üniteleri bu durumdan çok etkileniyor.

Microsoft Flight Simulator depolama muhtaçlığı yarı yarıya azaldı

Flight Simulator’un son güncellemesi (1.16.2.0) oyunun temel belgelerinin boyutunu optimize ederek yüzde 50‘den daha az yer kaplamasını sağlıyor. Olağanda 170 GB‘dan fazla olan oyunun boyutu 83 GB düzeyine indi. Bu optimizasyon oyunun evrak boyutunu optimize ederek oyuncuların depolama ünitelerinde daha fazla boş alan sağlıyor.

microsoft flight simulator

Fortnite ve Warframe geliştiricileri de Flight Simulator üzere bu tahlillere başvurdu. Günümüzde online oyunlar sık sık güncelleme alıyor ve her güncelleme ile oyunların depolama gereksinimleri artıyor. 80 GB‘lık Warzone geçtiğimiz günlerde 20 GB‘dan fazla bir güncelleme aldı ve Warzone’un depolama ünitelerimizde kapladığı alan çabucak hemen 100 GB‘ı geçti.

Flight Simulator için yayınlanan bu güncelleme daha çok kusur düzeltmelerine ve küçük değişikliklere odaklanıyor. Güncelleme ayrıntılarını merak ediyorsanız bu kontaktan ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın