Microsoft CEO’su muştuyu verdi: Yeni kuşak Windows geliyor

Microsoft CEO’su muştuyu verdi: Yeni kuşak Windows geliyor
Okunuyor Microsoft CEO’su muştuyu verdi: Yeni kuşak Windows geliyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden olan Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, geliştirici konferansının açılışında son birkaç yılın en değerli duyurularından birini yaptı.

Sun Valley kod isimli Windows 10 güncellemesi geliyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella yaptığı açılış konuşmasında yakın vakitte herkes için sunulacak Sun Valley kod isimli Windows 10 güncellemesi için “Yeni jenerasyon Windows” tanımlamasını kullandı. Ayrıyeten son 10 yılın en değerli Windows güncellemelerinden biri olacağını da söyledi.

Şirketin dün itibariyle başlayan Build isimli geliştirici konferansında konuşan CEO, sonbahar aylarında Windows için kıymetli bir tasarım revizyonu yayınlamayı planladıklarını ve Microsoft’un birkaç hafta içinde bunun için özel bir aktiflik düzenlemeyi planladığını açıkladı.

microsoft ceosu mujdeyi verdi yeni nesil windows geliyor

Microsoft CEO’su konuşması sırasında “Geliştirici ve içerik oluşturucular için daha ekonomik fırsatların kilidini açarak, son yılların en kıymetli Windows güncellemesinden birini paylaşacağız.” açıklamasında bulundu ve yenilikçi ve açık bir platform sunacaklarının kelamını verdi.

Planlanan aktiflik hasebiyle CEO Satya Nadella, Windows hakkında çok konuşmadı lakin telaffuzları ile geliştirici konferansına damga vurmayı başardı. Ayrıyeten kimi yetkili şahıslar 29 Temmuz 2015’de piyasaya sürülen Windows 10’un altıncı yaşı, Sun Valley güncellemesinin duyurulması için uygun bir tarih olabileceğini düşünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın