Microsoft, Sıfır Komisyonla Bitcoin Cash Kabul Etmeye Başlıyor

 Microsoft, Sıfır Komisyonla Bitcoin Cash Kabul Etmeye Başlıyor
Okunuyor Microsoft, Sıfır Komisyonla Bitcoin Cash Kabul Etmeye Başlıyor

Bitcoin birincil kripto para birimi olarak anılırken, Bitcoin Cash (BCH) de bu alanda oyuna dahil olmaya kararlı görünüyor. Microsoft, artık Bitcoin ile birlikte Bitcoin Cash’i de kabul etmeye başladı. Piyasaya girdiği günden bu yana oldukça popüler olan bu altcoin, BitPay aracılığıyla kişisel Microsoft hesaplarında kullanılabiliyor. Üstelik gönderim sıfır komisyon ile gerçekleşecek.

Ödeme alıp gönderme konusunda Bitcoin’e yeni rakiplerin doğması, bu alanda her zaman daha iyiyi hedefleyen teknolojik geliştirilmesini sağlayacaktır. Kripto paraların ilki olması onu mükemmel yapmıyor maalesef. Geçtiğimiz aylarda transferlerin uzun sürede ve yüksek ücret ile gerçekleşmesi en büyük dezavantajlardan biriydi. Bitcoin Cash bu dezavantajlara sahip olmadığı için kendini kabul ettirmiş olabilir. Mevcut durumda Bitcoin transfer ücretleri düşük ve aktarım süresi daha kısa. Bu açıdan bakıldığında rekabet için eşit koşullar oluşmuş gibi görünüyor.

Microsoft Müşterileri İçin Farklı Bir Seçenek

Microsoft BCH

Bu gelişmeyi “rekabeti desteklemek” olarak nitelendiren Microsoft ilginç bir karar almış oldu. Bu arada, hesabınızın Bitcoin Cash bakiye seçeneğinin aktif olması için başvuruda bulunmanız gerekli.

Bu noktada en çok merak edilenlerden biri, kullanıcılar BCH ile ödemeyi ne kadar tercih edecek? Teknoloji devi BCH ile doğrudan iş birliği yaptığını ifade etmiyor ancak bu yöntem daha çok öne çıkarılıyor. Nedeni, Bitcoin ile transferlerde işlem onayı gerekirken Bitcoin Cash’de işlem onayı aranmaması olabilir. Ek olarak belirtmek gerekir ki, işlem onayı aranmaması Microsoft’un değil BitPay’in tercih ettiği bir seçenek.

Dünya çapında büyük firmaların aldığı bu tür kararlar Bitcoin ekosistemi için pozitif etki yaratacaktır. İşin en ilginç yanlarından biri ise, Bitcoin’in çatallanmış bir versiyonunun yine kendisine rakip olması. Her ne olursa olsun kripto para piyasasındaki olası hacim artışı tüm sisteme fayda sağlar. Böyle haberler arttıkça blockchain’den haberdar olan insan sayısı artacak ve daha büyük kitleler tarafından kabul edilip kullanılacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın