Meltem Demirors’dan Bomba Tez: Bitcoin FUD’unun Ardında Ripple Var!

Meltem Demirors’dan Bomba Tez: Bitcoin FUD’unun Ardında Ripple Var!
Okunuyor Meltem Demirors’dan Bomba Tez: Bitcoin FUD’unun Ardında Ripple Var!

shutterstock 782968735

Coinshares’tan Meltem Demirors, Bitcoin güç kullanımı üzerine yayılan FUD’tan Ripple (XRP)’ın sorumlu olduğunu argüman ediyor.

Meltem Demirors: Bitcoin güç kullanımı üzerine yayılan FUD’tan Ripple sorumlu

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, kripto para ünitesinin çok elektrik kullanımına dayanan şu anda yaygın olan Bitcoin tersi anlatının gerisinde, dağıtık defter girişimi Ripple’ın olduğuna inanıyor. Bu yorumlar, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in, “Bitcoin güç kullanımı FUD’unu” düzenlediği argüman edilen tek bir şirket hakkında bilinmeyen bir açıklama yapmasından sonra geldi.

kriptokoin

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, uzun müddettir Bitcoin taraftarı olduğunu tez etse de eski Yahoo yöneticisi, Ripple’a bağlı XRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den bu yana kripto para ünitesinin güç tüketimini ve süreç maliyetlerini hedefliyor. Son CNN röportajında Brad Garlinghouse, bir BTC sürecinin 75 galon akaryakıta eşit olduğunu söyledi. Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin’e karşı daha da fazla düşmanlık sergiledi: Bitcoin‘in Çin tarafından potansiyel olarak yok edildiğine dair doğrulanmamış abartılı argümanlardan en yeterli kripto para ünitesinin  proof-of-work algoritmasına kadar çeşitli argümanlarda bulundu.

Meltem Demirors: Ripple’ın parası var ve oyunun nasıl oynanacağını biliyor!

Ayrıyeten Ripple yetkilileri, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından şirkete karşı açılan davada Bitcoin’in “muazzam karbon ayak izini” vurguladı. Nisan ayı sonlarında Chris Larsen, Bloomberg’e Gary Gensler’in ve SEC’in “yeşil para birimlerine” odaklanacağını söyledi. Hem Chris Larsen hem de Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in yeşil enerjiyi benimsemeyi nasıl teşvik ettiğini açıklayan Square ve Ark Invest tarafından ortaklaşa yayınlanan bir white paper’ı sert bir biçimde eleştirdi.

altcoins 2

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Ripple’ın parasının olduğunu ve “oyunun nasıl oynanacağını bildiğini” söylüyor. Şirket, geçen yıl yaptığı lobi çalışmalarına 690.000 dolar harcayarak kripto para ünitesi alanındaki başka tüm oyuncuları geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, BlackRock’un Tesla’nın Bitcoin ödemelerinde U dönüşü yapmasının gerisinde olabileceğini söyledi. BlackRock, Şubat ayı başlarında 50 milyon Tesla payına sahip olduğunu açıkladı ve odağını sürdürülebilirliğe kaydırdı. Cathie Wood hususa yönelik şunları söyledi:

Bitcoin’de bir konum aldıktan sonra, BlackRock üzere kurumsal hissedarlar tarafından (Elon Musk) geri çevrildiğine inanıyorum. Larry Fink iklim değişikliği hakkında davul çalıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın