MEB’den ortaokul öğrencileri için 3 bin soruluk yeni kaynak takviyesi

MEB’den ortaokul öğrencileri için 3 bin soruluk yeni kaynak takviyesi
Okunuyor MEB’den ortaokul öğrencileri için 3 bin soruluk yeni kaynak takviyesi

pf 2PhQVkKM6mowtCy1iQ

MEB’ten yapılan açıklamaya nazaran, ortaokul öğrencileri için yıl içinde üniteler tamamlandıkça yayımlanan çalışma fasiküllerinin 7’nci ve 8’inci üniteleri, ‘meb.gov.tr’ ve ‘http://odsgm.meb.gov.tr/’ adresinde erişime açıldı.

Fasiküller; 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıf seviyelerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri, toplumsal bilgiler, 8’inci sınıflar için T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük branşlarının her ünitesi için başka bir kitapçık olacak biçimde hazırlandı. Fasiküllerde çeşitli soru cinslerinin yanı sıra eşleştirme ve bulmaca üzere etkinliklere de yer verildi.

41 FASİKÜLDE 3 BİN SORU YER ALIYOR

8’inci sınıf seviyesinde 8 Türkçe, 4 fen bilimleri ve 4 T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük fasikülü olmak üzere toplam 16 fasikül hazırlandı. 7’nci sınıf öğrencilerine yönelik 5 Türkçe, 2 fen bilimleri ve 2 toplumsal bilgiler fasikülü olmak üzere toplam 9 fasikül erişime açıldı. 6’ncı sınıf seviyesinde 4 Türkçe, 2 fen bilimleri ve 2 toplumsal bilgiler fasikülü olmak üzere toplam 8 fasikül ve 5’inci sınıf seviyesinde ise 4 Türkçe, 2 fen bilimleri ve 2 toplumsal bilgiler fasikülü olmak üzere toplam 8 fasikül hazırlandı. Hazırlanan 41 fasikülde toplam 3 bin soru yer alıyor.

BAKAN SELÇUK: SORU İÇERİĞİ SAYISI 23 BİNE ULAŞTI

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Bakan Selçuk, şimdiye kadar ortaokul öğrencileri için toplam 317 fasikülün erişime açıldığını belirtti. Selçuk, “Gençler, uzaktan eğitim sürecinde sizler için hazırladığımız dayanak çalışmalarına yenilerini ekleyerek kaynak takviyemizi büyütüyoruz. Bugün yayımladığımız 41 yeni fasikül ile birlikte kaynaklarımızdaki soru içeriği sayısı 23 bine ulaştı. Fasiküllerde soru çeşitlerinin yanı sıra eşleştirme ve bulmaca üzere etkinliklere de yer verdik. Farklı soru tipleri üzerinde tecrübe kazanacağınız fasiküllerin çalışmalarınızı pekiştirmenizde yardımcı olacağına inanıyorum. Uzaktan eğitim sürecinde daima yeni dayanaklar sunarak yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Selçuk, öğrencilere kaynak dayanağı sürecinin uyumunu başarılı biçimde sürdüren Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’e, Ölçme Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve çalışma arkadaşlarına, 81 vilayette ölçme kıymetlendirme merkezlerinde hazırlıklara katkı veren tüm öğretmenlere de teşekkür etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın