Mayıs ayının en çok indirilen uygulamaları belirli oldu

Mayıs ayının en çok indirilen uygulamaları belirli oldu
Okunuyor Mayıs ayının en çok indirilen uygulamaları belirli oldu

App Store ve Play Store, üzere platformlara her ay binlerce yeni uygulama ekleniyor. Lakin bu uygulamalardan çok azı başarılı oluyor. Tekrar de devir ve şartlara bağlı olarak kimi uygulamalar sürpriz yapabiliyor. Bu stil değişimlerin nabzını yoklayan Sensor Tower, Mayıs ayı listesini yayınladı.

Pazardaki gelişmeleri yakından gözlemleyen ve takip eden şirket, Mayıs ayında en çok indirilen Android ve iOS uygulamalarını bizlerle paylaştı.

Mayıs ayında en çok indirilen uygulama TikTok’un oldu

Yapılan araştırmaya nazaran Android ve iOS platformlarında en çok indirilen oyunlar, aşikâr oldu. Listeye her zamanki üzere büyük şirketler damga vururken, tepe yeniden değişmedi. TikTok hem Android, hem de iOS mağazalarında en çok indirilen uygulama oldu. Aylardır birinciliği elinde bulunduran tanınan toplumsal medya uygulaması, 1 ay içerisinde 80 milyon sefer indirildi.

mayis ayinin en cok indirilen uygulamalari belli oldu 1

Listenin ikinci sırasını ise Facebook aldı. 50 milyondan fazla indirilen uygulama, Android kullanıcıların tercihi oldu. Bu yüklemelerin yüzde 27’li üzere rekor bir kısmını Hindistan’dakikullanıcılar oluşturdu. Geçtiğimiz aylarda TikTok’un kullanımını yasaklayan Asya ülkesi, pazarı Facebook‘a bırakmış oldu. Lakin şirketin tek varlığı bu değil.

Tıpkı vakitte Instagram ve WhatsApp ve Messenger’ın da sahibi olan Facebook, dolaylı yollardan da olsa üçüncülük, dördüncülük ve beşinciliği de elinde bulunduruyor. Listeye giren Zoom, Snapchat ve Telagram kimseye sürpriz olmazken, görüntü düzenleme uygulaması CapCut‘ın sekizinci sırada olması pek çok kişiyi şaşırttı. Hindistan’ın tanınan kısa görüntü uygulaması Josh ise 10. sıradan listeye giren bir öteki sürpriz oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın