Mac Studio kesimlerine ayrıldı: SSD sürprizi!

Mac Studio kesimlerine ayrıldı: SSD sürprizi!
Okunuyor Mac Studio kesimlerine ayrıldı: SSD sürprizi!

Kısa müddet evvel tanıtımı gerçekleştirilen ve M1 Ultra işlemcisi ile bilgisayar dünyasında bomba tesiri yaratan Mac Studio’nun kullanıcılara ve editörlere teslim edilmeye başlanması ile inceleme görüntüleri ve çeşitli testler ortaya çıkmaya başladı. Son yıllarda teknolojik aygıtlar için vazgeçilmez hale gelen sökülme testi de bunlardan birisi. Mac Studio, Max Tech isimli YouTube kanalında modüllerine ayrıldı.

Dışarıdan bakıldığında Mac Studio’da rastgele bir vida bulunmuyor. Son birkaç yılda piyasaya sürdüğü bilgisayarların neredeyse tamamında (Mac Pro hariç) rastgele bir yükseltme yapmaya müsaade vermeyen Apple bu aygıtta kısmen de olsa emsal bir strateji izliyor.

Mac Studio, SSD eklemek için fazla yuvaya sahip!

Aygıtın alt kısmında yer alan lastik halkayı yavaşça çıkardığınızda, aygıtın içine ulaşmayı sağlayan dört vida karşınıza çıkıyor. Vidaları söktüğünüzde aygıtın alt kısmını kaplayan ve havalandırmaya yardımcı olan modül yerinden çıkıyor.

Bu görüntünün yayınlanması ile Mac Studio’nun yükseltilebilir SSD depolama özelliğine sahip olabileceği ortaya çıktı. Mac Pro’ya misal biçimde, Mac Studio içinde nispeten erişilebilir olan iki SSD temas noktası bulunuyor. Apple’ın Mac Pro ile misal halde SSD Yükseltme Kiti satıp satmayacağı şu anda bilinmediği için depolama yükseltme konusu netleşmedi.

Apple’ın internet sitesindeki bilgilendirme sayfasında, depolamanın kullanıcı tarafından erişilebilir olmadığı ve bu nedenle gelecekte ek depolamaya muhtaçlık duyacağını düşünen kullanıcıların şimdiden yüksek kapasiteli bir konfigürasyon oluşturması tavsiye ediliyor.

Aygıtın belleği yahut öteki ismiyle RAM’leri direkt lehimli olduğu için artırma bahtı bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın