Lider Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor | CANLI

Lider Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor | CANLI
Okunuyor Lider Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor | CANLI

blank

Lider Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Temsilci Genç Buluşması’nda değerli açıklamalarda bulunuyor. Lider Erdoğan’ın açıklamalarının canlı yayınına haberimizden ulaşabilirsiniz…

İşte Lider Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

Ortamızda ülkemizin 81 vilayetinin yanı sıra KKTC’den gelen gençlerimiz bulunuyor. Milletimizin her bir ferdinin 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla yakılan İstiklal meşalesi Anadolu’yu sarmış ve cumhuriyetin kuruluşu ile kesin gayesine ulaşmıştır.

Kutlu yürüyüşte verilen her ileti ya istiklal ya mevt kararlılığının sözüdür. Bu akşam saat 19.19’da Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızla birlikte İstiklal Marşı’mızı okuyacağız.

Bu topraklardaki uğraşımızın devam edeceği anlaşılıyor. Bir asır evvel sonları Balkanlar’dan Kafkaslara kadar uzanan Osmanlı’yı yıkmakla yetinmeyenlerin Anadolu’yu mezar etme heveslerini kursaklarında bırakmıştık.

Ülkemize yönelik tehditler kimi vakit milletimizi kıymetlerinden koparma uğraşları kimi vakit terör örgütleri eliyle varlığımıza hücum olarak ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin başlattığı her demokrasi atağının önünü kesenler bilerek ya da bilmeyerek sinsi oyuna hizmet etmişlerdir. Son 19 yılda sağladığımız inanç iklimi sayesinde ülkemiz her alanda kendi gerçek potansiyelini hayata geçirme imkanına kavuşmuştur. Türkiye hala içinde geçmekte olduğu süreci muvaffakiyetle tamamlandığında 21. yüzyılda global sistemde hak ettiği yer, alacaktır.

Bu tarihi çabayı zafere ulaştırmamız da elbette kolay olmayacaktır. Bugün de hudutlarımızı terör koridoru ile kuşatma, iktisadımızı sinsi tuzaklarla çökertme hesabı yapanları bulunuyor.

Bize ‘Erdoğan bu halde konuşmamalı’ diyorlar. Ne yapmalı, alkış mı tutmalı? Biz zulmü gördüğümüz yerde en yüksek eda ile haykıracağız.

Güçlü her vakit haklı diye bir şey yok. Haklının güçlü olduğuna inandığımız bir dünyayı kurmak için Türkiye var. Kudüs’te, Gazze’de ölen çocuklar değil, insanlığın bizatihi kendisidir.(Gazze’ye saldırılar) Demokrasi, insan hakları, hukuk, adalet, özgürlük, güvenlik vaazı veren memleketler arası kurumlar ile devletler bu zulmü sessizce seyrediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın