LGS ortasında şube müdürünün çocuğuyla görüştüğü tezine inceleme

LGS ortasında şube müdürünün çocuğuyla görüştüğü tezine inceleme
Okunuyor LGS ortasında şube müdürünün çocuğuyla görüştüğü tezine inceleme

pqKM73qTbUKNsh1oMBBHMw

Bilecik Murat Hüdavendigar Ortaokulu’nda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanı ortasında Vilayet Ulusal Eğitim Şube Müdürü Cuma İvrendi ile eşinin okul bahçesine alınarak çocuğuyla görüştürüldüğünü öne süren velilerin reaksiyonları üzerine Bilecik Valiliği’nden mevzuyla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

Dün yapılan LGS imtihanının birinci kısmı tamamlanınca öğrenciler okul bahçesine çıkarıldı. Teze nazaran, bu sırada okula gelen Vilayet Ulusal Eğitim Şube Müdürü Cuma İvrendi ile eşi, bahçeye alınarak çocuğuyla görüştü. Lakin öbür velilerin okul bahçesine girişlerine müsaade verilmedi.

”20 DAKİKA SONRA ÇIKABİLDİ”

Öğrenci velileri bu duruma reaksiyon gösterirken İlyas Balı, okul bahçesine çıkan çocuğuyla görüşemediğini söz ederek, “Mola esnasında Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olan bir beyefendiyi polisler içeriye aldı. Daha sonra polislere biz halk olarak gittik, ‘Bu beyefendi niçin giriyor, bizi niçin almıyorsunuz?’ dedik. Bize ‘öğrencisine bir şey verecekmiş’ diye yanıt verdiler. Öğrencimize biz de su vereceğiz, bizim de içeriye girmemiz gerekiyordu. Daha sonra o şube müdürünü yaklaşık 20 dakika sonra çıkarabildiler” dedi.

aHvae32G0mS97jSlMH2 A

”HERKESİN EMEĞİ VAR BİRİLERİ TORPİLLİ OLAMAZ BURADA”

Durumdan şikayetçi olduğunu söyleyen Balı, ”Benim çocuğumun burada 11 aylık emeği var, herkesin çocuğunun emeği var. Birileri kalkıp da torpilli olamaz burada. 20 dakika boyunca içeride çocuğunu yedirdi içirdi, güzelce besledi sonra çıktı” kelamlarını kaydetti.

‘KURALLLARA HERKES UYMAK ZORUNDA’

Velilerden Süleyman Yanlışsız da okul bahçesine alınmamalarına reaksiyon göstererek şunları söyledi:

“Şube Müdürü olduğunu söyleyen bir kişi eşi ve kendisiyle içeriye girmeye çalışıyor. Herkesin çocuğu özel, herkesin çocuğu hoş kimsenin bir farklılığı yok. Ben de sabahın 5’inde kalktım çocuğum imtihana gelsin diye bekledim burada. Herkes de bekledi. Kuralları koyanlar, kendileri için kaldırıyorsa burada bir kahır var. Sayın valimiz de bu işin gereğini yapsın yani herkesin çocuğu var. Bir kural var, buraya veliler giremiyor, çocuklarına su, yiyecek götüremiyor. Ben götüremiyorsam kimse götürmeyecek”

blank

VALİLİK İNCELEME BAŞLATTI

Velilerin yansısı üzerine Bilecik Valiliği, bahisle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş İmtihanı (LGS) kapsamında ilimiz Murat Hüdavendigar Ortaokulu’nda yapılan Liseye Giriş İmtihanı ile ilgili olarak inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna duyuruluyor” denildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın