LG yeni akıllı telefonunu çalışanlarına satıyor

LG yeni akıllı telefonunu çalışanlarına satıyor
Okunuyor LG yeni akıllı telefonunu çalışanlarına satıyor

LG ve Sony üzere bir periyodun efsane akıllı telefon üreticileri, bilhassa Çinli rakiplerin de pazara dahil olmasıyla rekabet etmekte zorlandı. Yeniliklere ayak uyduramayan ve fiyat manasında değerli kalan bu şirketler, son birkaç yılda pazar hisselerinin neredeyse tamamını kaybetti.

Tam nereye kadar bu türlü devam edecek derken, akıllı telefon pazarı LG‘nin havlu atma haberiyle sarsıldı. Bilhassa G2 ve G3 üzere modellerle bir periyoda damgasını vurmayı başaran şirket, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamayla akıllı telefon pazarından çekildiğini açıkladı. Son olarak LG Wing modelini çıkaran Güney Koreli teknoloji devi, bu aygıtla vedasını gerçekleştirdi. Fakat bir modelin daha varlığı ortaya çıktı.

LG Velvet 2 Pro çalışanlara 170 dolar

2020’nin yaz aylarında Velvet isimli bir telefon çıkaran şirket, dikkat çeken özelliklere sahip aygıtla beğeni toplamayı başarmıştı. Lakin kullanıcıların pek de ilgisini çekmeyen bu telefon, ne yazık ki satış sayıları açısında başarılı olmadı. Devamı gelmesi beklenmeyen telefon herkesi şaşırtmayı başardı.

Çekilme kararının akabinde kimse yeni bir model beklemezken, LG Mobile‘ın açıklama öncesi bir telefon daha geliştirdiği ortaya çıktı. Herkesin yanıldığını gösteren bu bilgi, Tron isimli bir Twitter kullanıcısından geldi. Sızıntılara göre LG, çekilme kararını almadan evvel Velvet 2 Pro isimli akıllı telefonu üzerinde çalışıyordu. Hatta üretime bandına giren modelden yaklaşık 3 bin adet üretildi.

Hiçbir vakit piyasaya sürülemeyecek olan bu telefon, şirketin aldığı bir kararla gün yüzüne çıktı. Ellerinde kalan telefonlardan kurtulmanın en kolay yolunun çalışanlardan geçtiğini düşünen Güney Koreli teknoloji devi, telefonu onlara satma kararı aldı.

LG Velvet 2 Pro, yaklaşık 170 dolarlık indirimli fiyatıyla şirket çalışanları tarafından satın alınabilecek. Her çalışanın sırf iki adet alabileceği aygıt, hiçbir güncelleme almayacak ve günlük kullanımdan çok hatıra maksatlı olacak. Üç farklı renk seçeneği sunan telefon, şirketin adeta akıllı telefon pazarına veda atılımı olacak.

Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 888
6.8 FH+ OLED 120Hz ekran
8GB RAM 128 GB depolama
4500 mAh batarya
yalnızca 3000 adetle hudutlu stok

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın