Letonya Savunma Bakanı, Türk SİHA’larını yakından inceledi

Letonya Savunma Bakanı, Türk SİHA’larını yakından inceledi
Okunuyor Letonya Savunma Bakanı, Türk SİHA’larını yakından inceledi

blank

Baykar’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Letonya Savunma Bakanı Sayın Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, Baykar Ulusal S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri’ni ziyaret etti. Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduk” sözlerine yer verildi.

Ziyarette Bakan Pabriks’e, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar eşlik etti. Bayraktar, Bakan ve beraberindeki heyete Baykar tarafından ulusal ve özgün olarak geliştirilen S/İHA sistemleri ile ilgili bilgi verdi.

NJlQ0dbLGUOB 1T9KfyQsA

“TÜRK ENDÜSTRİSİ DÜNYA STANDARTLARINDA”

Bakan, ziyaretinde Türkiye’nin birinci uçan arabası olan Cezeri’yi de ilgiyle inceledi.

Bakan Pabriks, ziyarete ait Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Harika karşılama için teşekkür ederiz. Türk endüstrisi, Ar-Ge’si en yüksek dünya standartlarına sahip.

NATO müttefiki olarak buna çok bedel veriyoruz. Hepinize muvaffakiyetler diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, SİHA Bayraktar TB2’nin Polonya’ya ihraç edilmesine yönelik mutabakat geçen ay Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda’nın huzurunda Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak tarafından imzalanmıştı.

Bu mutabakatla Türkiye, birinci kere NATO ve AB üyesi bir ülkeye yüksek teknoloji içeren SİHA ihraç etmiş olacak.

cJU FXbjGEyHuXgZbzafrw

Polonya ile yapılan muahede kapsamında Türkiye’den ihraç edilecek 4 sistemin içinde 24 adet Bayraktar TB2 SİHA ile yer denetim istasyonları ve yer bilgi terminalleri yer alacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın