Kripto paralar düşerken Elon Musk’tan Dogecoin sözü!

Kripto paralar düşerken Elon Musk’tan Dogecoin sözü!
Okunuyor Kripto paralar düşerken Elon Musk’tan Dogecoin sözü!

Kripto para piyasası, birçok şahsa kısa vadede çıkar sağlarken, son periyotta de yatırımcıların cebini yaktı. Bilhassa Dogecoin ve Elon Musk, kripto paraların gündem olduğu süreçte en çok konuşulan isimler oldu. Musk, Twitter‘dan yeniden dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ünlü iş insanı, Dogecoin’lerini satmadığını ve satmayacağını söyledi.

Öbür yandan kripto paraların çoğunluğu son günlerde büyük bedel kaybı yaşadı. Bitcoin (BTC), Ehtereum (ETH) ve Ripple (XRP) üzere tanınan paralar da düşüşlerden hissesini aldı. Ayrıyeten Holo (HOT) ve BitTorrent (BTT) üzere Türk yatırımcıların ilgi gösterdiği kriptolar da paha kaybediyor.

elon musk yine bir kripto parayi ucurduelon musk yine bir kripto parayi ucurdu

Elon Musk, yeniden bir kripto parayı uçurdu. Yaptığı paylaşım sonrası kısa müddette önemli paha kazanan kripto para, bir anda tüm dünyada gündem olmayı başardı.

Elon Musk: Dogecoin satmadım ve satmayacağım

Twitter üzerinden ‘heydave7’ isimli kullanıcı, Elon Musk’ın Dogecoin’lerini satmayacağını söyledi. Bu paylaşıma Musk da cevap verdi ve yanıtı net oldu. SpaceX kurucusu, evet Dogecoin satmadım ve satmayacağım, dedi.

Kripto para piyasası içerisindeki tüm coin ve tokenler hem süratle paha kazanabiliyor hem de kaybedebiliyor. Lakin Dogecoin’in daha dikkat alımlı iniş çıkışlar yaşadığını söyleyebiliriz. DOGE için son durum ise 7 günde yüzde 25’ten fazla bedel kaybı oldu. Öteki yandan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) tanınan paralar da bedel kaybetti.

Bitcoin geçtiğimiz haberi yazdığımız dakikalarda 40.593 dolar düzeyinde kıymet sahipti ve son bir haftada yüzde 20 bedel kaybetti. Ethereum ise 7 günde yüzde 33, Ripple yüzde 20 düzeyinde kayıp yaşadı.

kripto paralar duserken elon musktan dogecoin sozu 1 1kripto paralar duserken elon musktan dogecoin sozu 1 1

Türk yatırımcıların istek gösterdiği Holo (HOT) ve BitTorrent (BTT) de düşüşlerden hissesine düşeni aldı. Holo bir haftada yaklaşık yüzde 30 bedel kaybederken, BTT yüzde 28 düzeyinde düşüş yaşadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın