Kripto Para Birimlerinden Elde Edilen Gelirler

 Kripto Para Birimlerinden Elde Edilen Gelirler
Okunuyor Kripto Para Birimlerinden Elde Edilen Gelirler

Kripto Para işlilerinin Türkiye’de yasaklanması & vergilendirilmesi gibi konuların devamlı kulak arkası edildiğini düşünüyorum. Özellikle, vergilendirme konusunda kimsenin ağzını bıçak açmıyor, konu hakkında yorum yapılmıyor. ‘Yapamazlar’ demekten öteye kimse gidemiyor.

Yazan: @sharkcrypto

Kaynak tweet: 22:59 – 19 Eki 2017

@sharkcrypto olarak, Türkiye’de Kripto Paralar ile ilgili yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması taraftarıyım. Söylenti ve dedikodularla uğraşmak, siyasi iradenin keyfi kararlarına boyun eğmektense, oyunu kurallarına göre oynamak isteyenlerdenim. Bunun yanında, kripto para ile uğraşmamış, memur zihniyetli yöneticilerin getirebileceği vergi sistemini hayal dahi etmek istemiyorum.

Konu, hayvanat bahçesini müdürünü TÜBİTAK Genel Müdürü yapılması gibi vahim bir duruma doğru asla gitmemeli. Bu durum korkutuyor beni…

Bu sebeple, sektöre öncülük eden kişi ve ticari kurumların öncelikle ceplerini doldurmayı düşünmek yerine, bu konuya eğilmelerini, aksi durumda büyük bir krizin yakın dönemde olmasa da orta-uzun vade de Türkiye Kripto Para piyasasında yaşanacağını düşünüyorum. Böyle bir durumda ise, yatırımcı ve yatırım firması ayırt etmeden büyük zararlar yaşayabileceğimizi düşünüyorum. Bu konuyu çokça konuşmalıyız. Lütfen bu konuda yapılamaz demekten öteye bir şeyler konuşmalı, alternatifler üretmeli, gerekirse toplanmalıyız diye düşünüyorum.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın