Korona Virüs Tedavisi Avustralya’da Bulundu

 Korona Virüs Tedavisi Avustralya’da Bulundu
Okunuyor Korona Virüs Tedavisi Avustralya’da Bulundu

Avustralya, Queensland’deki Klinik Araştırma Merkezi uzmanları korona virüs için tedaviyi bulduklarını ileri sürdü. İlaç testleri için başvuru yapılan ilacın bazı hastalarda denendiğini ve hastaların iyileştiği ifade ediliyor. Uzmanlar Mart ayı sonunda Covid-19 pozitif olan hastaların ilacı test etmek için kaydolmalarını umuyor.

Korona Virüs Tedavisi

İki Farklı İlacın Karışımıyla Korona Virüs Tedavi Edildi

Araştırma Merkezi Direktörü Profesör David Paterson yaptığı açıklamada sıtma ve HIV tedavisinde kullanılan iki farklı ilaçtaki maddelerin kombinasyonunun korona virüsü etkisiz hale getirdiğini belirtti. Paterson ilacın ülkedeki ilk pozitif vakalardan birine verildiğini ve bu kişide virüs tamamen iyileştiğini kaydetti.

Çare demek yanlış olmaz çünkü tamamen iyileştirdiğini gördük.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Paterson “Yapılan uygulama sonrası virüs vücuttan tamamen atıldı. Dolayısıyla bu ilaçları tedavi ve çare olarak ifade edebiliriz. Ayrıca şimdiye kadar bir yan etkisi de görülmedi” dedi.

Üç ay içinde netliğe kavuşabilir.

Paterson, denemeler başarılı olursa, ilaçların korona virüsü tedavide etkin olup olmadığını üç ay içinde öğreneceklerini ifade etti. Bahsi geçen her iki ilaç da Avustralya’da kayıtlı ve kullanımda olan ilaçlar. Henüz resmi testler gerçekleştirilmediği ve onay alınmadığı için maddelerin hangi kombinasyonda kullanıldığına ilişkin detaylar açıklanmıyor.

Kaynak: https://tr.euronews.com/2020/03/16/farkl-hastaliklar-icin-uretilmis-iki-ilacin-koronavirusu-tamamen-tedavi-ettigi-anlasildi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

deneme bonusu veren siteler biricerik.com Dostca.net Mevsim.org