Kıymetli Gelişme: VanEck’ten Sonra WisdomTree’den Ethereum ETF Adımı!

Kıymetli Gelişme: VanEck’ten Sonra WisdomTree’den Ethereum ETF Adımı!
Okunuyor Kıymetli Gelişme: VanEck’ten Sonra WisdomTree’den Ethereum ETF Adımı!

1 41

WisdomTree, ABD’de Ethereum performansını izleyen bir ETF başlatmak için bir müracaatta bulundu. Böylelikle, ETH odaklı eforlarına devam ettiğinin sinyalini verdi.

WisdomTree’den Ethereum ETF’i için müracaat

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere VanEck, geçtiğimiz haftalarda Ethereum ETF’i başlatmak için ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir müracaatta bulunmuştu. Bir aydan kısa bir mühlet sonra WisdomTree de tıpkı adımı attı. New York merkezli varlık yöneticisi, daha evvel Bitcoin ETF’leri için başvurmuştu, lakin şu ana kadar bir sonuç alamadı.

2006 yılında kurulan WisdomTree, bir Amerikan borsa yatırım fonu ve borsada süreç gören eser sponsoru ve idaresi altında 42 milyar doların üzerinde bir ölçü bulunan bir varlık yöneticisidir. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yakın tarihli bir müracaata nazaran, kuruluş, piyasa bedeline nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesi olan ETH’ye odaklı bir ETF çıkarmayı planlıyor.

ethereum2 thinkstock

ETF’in emeli

Müracaatın onaylanması durumunda ETF, Chicago Board Options Exchange tarafından işletilen BZX Exchange’de listelenecektir. WisdomTree Digital Commodity Services, Trust’ın sponsoru olacaktır. Dokümanda, Trust’ın yatırım gayesinin “ETH fiyatına maruz kalmak, Trust’ın operasyonlarının az masraf ve yükümlülüklerini elde etmek” olduğu yazıyor. Bunun için, Trust “ETH tutacak ve paylarına günlük olarak, esas spot borsalarının yürütülen ticaret akışının bir toplamına dayalı olarak bağımsız olarak hesaplanan bir pahaya nazaran ETH’ye bedel verecek.” WisdomTree’nin başvurusu, VanEck’inkinden bir ay sonra geldi. Ek olarak, WisdomTree daha evvel bir Bitcoin ETF için başvurdu ve bu yılın başlarında Avrupa’da bir Ethereum ETP başlattı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın