JPMorgan’dan Düzeltme Sonrası Bitcoin ve Altcoin Yorumları

JPMorgan’dan Düzeltme Sonrası Bitcoin ve Altcoin Yorumları
Okunuyor JPMorgan’dan Düzeltme Sonrası Bitcoin ve Altcoin Yorumları

bitcoin ve altcoin

Son haftalarda değerli fiyat düşüşlerine karşın, bir JPM analisti, Bitcoin ve Altcoin piyasasının 2017 ve 2018’e kıyasla artık daha güçlü olduğu sonucuna vardı. En sonki şiddetli çöküşü 2018’deki tıpkı gelişmelerle karşılaştırdıktan sonra, JPMorgan Chase & Co’dan kıdemli bir stratejist, şu anda piyasanın durumunun üç yıl öncesine nazaran değerli ölçüde daha sağlam ve sağlam olduğu sonucuna vardı.

2021 ve 2018 Bitcoin ve Altcoin piyasa düzeltmeleri

Elon Musk ve Tesla’nın birkaç hafta evvel başlattığı ve Çin’in de takviye olduğu son çöküş, piyasadaki en şiddetli düzeltme oldu. Birkaç gün içinde, Bitcoin 50.000 $’dan 30.000 $’a düştü ve birden fazla altcoin daha da yükseldi. Üstte belirtilen iki neden çöküşün başlangıcı olarak kabul edilebilirse de, çok kaldıraç kullanan traderlar durumlarının tasfiye edildiğini görmeye başlayınca durum daha da berbatlaştı. Bu olumsuz gelişmeler, birçok uzmanın şu anda piyasanın durumu hakkında spekülasyon yapması için kapıyı açık bıraktı ve bunu en son yapan JPM’nin faiz türevleri stratejisi lideri Josh Younger oldu. Younger, bu piyasa çöküşü ile 2018’in başlarında yaşananların benzerliklerini ana çizgileriyle açıkladı

PIC11

Younger, bu sefer öncelikle Kuzey Amerika’dan gelen piyasa volatilitesi de dahil olmak üzere birkaç kıymetli farklılığın ana sınırlarını çizdi.

Kripto para piyasası 2021’de daha sağlam

Younger’in altını çizdiği ikinci ve tahminen de daha dikkate bedel neden, çöküşün akabinde piyasanın durumuydu. Younger, Kripto para ünitesi alanının, tüm grafiklerde süratli geri kazanımlarla %50’lik düşüşlere epeyce düzgün reaksiyon verdiğini belirtti. Kıdemli stratejist, fiyat düşüşlerinin kendi kendini güçlendiren kısır döngüsünün ortasında olduğumuz görüşüne karşı çıktığı sonucuna vardı. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere kripto topluluğu birçok defa 2020/2021 boğa koşusunun üç yıl evvelki döngüden epeyce farklı olduğunu tez etti. Piyasa artık daha olgun ve kurumların, bankaların ve büyük şirketlerin girişi bu anlatıyı kanıtlıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın