JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!

JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!
Okunuyor JPMorgan Uyardı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Seviyeler!

AFP 94W6LK

Görünüşe nazaran JPMorgan analistleri için Bitcoin (BTC) balonu patladı ve mevcut fiyat Bitcoin fiyatının gerçek bedelini yansıtıyor. Bu yılın başlarında, JPMorgan analistleri BTC fiyat maksadını 130.000 dolar olarak güncellemişti. Bunun nedeni, Bitcoin’in toplam özel kesim yatırımını altınla eşleştirmek için bu maksat fiyata ulaşması gerektiğini düşünmeleriydi.

JPMorgan: Bitcoin yatırımları artık altına gidiyor

Lakin şimdilik, Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere JPMorgan araştırma analistleri, kurumsal yatırımcıların altı ay sonra birinci defa Bitcoin yerine altın aldığını düşünüyor. Bu durum, kripto piyasasının, bilhassa de Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşamasından sonra güçlendi.  Yatırım bankası JPMorgan şu ikazda bulundu:

“Bitcoin ve altın ortasındaki volatilitede bir yakınsamanın süratli bir halde gerçekleşmesi muhtemel değildir ve muhtemelen çok yıllı bir süreçtir.”

dkkd

JPMorgan’ın bu duruşu, 130.000 dolarlık maksatlarını daha uzun vadeli bir gaye haline getirdi. O vakitten beri JPMorgan, Bitcoin’i desteklemek ve kurumsal yatırımcılarının kripto para ünitesine erişmesine yardımcı olmak için adımlar attı. CNBC’ye nazaran CEO Jamie Dimon, müşterilerin istemeleri durumunda JPMorgan’ın BTC satın almalarına yardım edeceğini söyledi. Dimon’ın, Bitcoin hakkında olumsuz bir görüşe sahip olduğu biliniyor. Dimon, müşterilerin BTC satın almasına yardım etse bile, hala bir BTC destekçisi değil.

JPMorgan: Bitcoin’in gerçek pahası 35 bin dolar

Birçok Bitcoin savunucusu, Bitcoin’in dijital altın olduğunu uzun vakittir savunuyor. Bununla birlikte, JPMorgan’ın araştırmasına nazaran, kurumsal yatırımcılar dijital altını klasik altınla takas ediyor. BTC, 60.000 doların üzerine çıktıktan sonra 40.000 doların altına indi ve vadeli süreçler piyasası kıymetli tasfiyeler görürken altın ETF’lerinde girişler arttı. Sonuç olarak JPMorgan, Bitcoin’in gerçeğe uygun kıymetinin Bitcoin ile altın ortasındaki volatilite oranına bağlı olarak 35.000 dolar olacağını belirtti.

digitalgold

Yükselen enflasyon, birçok kurumsal yatırımcıyı daha inançlı varlıklar aramaya yöneltti. BTC ekseriyetle dolara karşı bir muhafaza olarak tanımlanırken, altın da USD enflasyonundan kaçmaya çalışanlar için klasik bir varlıktır. Uzmanlara nazaran kurumsal yatırımcılar şu anda para ünitesini tercih ediyor üzere görünürken, Bitcoin de BTC’yi altına tercih eden genç yatırımcılara yarar sağlayabilir. USD enflasyonu düşmezse, BTC genç yatırımcılar için tercih edilen varlık haline gelebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın