Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!

Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!
Okunuyor Japonya’dan Gelen Bu Haberle Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düştü!

bitcoin pump wyckoff theory crypto shutterstock 698432722 e1572591284468 scaled

Japonya Merkez Bankası Lideri Haruhiko Kuroda’da öteki merkez bankalarının yöneticilerine katılarak piyasayı aşağı çeken açıklamalarda bulundu. Haruhiko Kuroda’nın açıklamaları ile Bitcoin fiyatı 2.500 dolardan fazlasını sildi. Ethereum ve Ripple’da sırasıyla yüzde 6’dan ve yüzde 9’dan fazla düşüş yaşadı. Haruhiko Kuroda’nun açıklamaları kripto para piyasasını yeniden kızıl denize sürükledi.

Japonya Merkez Bankası Lideri BTC’yi eleştirdi! Bitcoin sert düştü

Bugün erken saatlerde, başkan kripto para ünitesinin fiyatı 38.990 dolar bölgesinden 36.500 dolar düzeyine düştü. Bloomberg, Japonya Merkez Bankası Lideri Haruhiko Kuroda’nın, Bitcoin’i eleştirerek “merkez bankacıları korosuna” katıldığını bildirdi. BTC bu açıklamaların akabinde son birkaç aydır büyük bir dalgalanmadan sonra düşüş trendine tekrar girdi. Tanınmış Alman ekonomist Holger Zschaepitz bunu, Bitcoin’i 40.000 dolarlık kritik çizginin altına iten katalizör olarak isimlendirdi.

blank

Japonya Merkez Bankası Lideri, Bitcoin ticaretinin birçoklarının çok spekülatif olduğunu ve kripto paranın harika yüksek oynaklık gösterdiğini belirtti. Haruhiko Kuroda, BTC‘nin neredeyse hiçbir vakit bir tahlil aracı olarak kullanılmadığını da kelamlarına ekledi. BoJ Lideri Bitcoin’i eleştirirken, ABD Fed Rezerv Lideri Jerome Powell (Nisan ayında kripto parayı yalnızca bir spekülasyon aracı olarak gördü) ve ECB Lider Yardımcısı Luis de Guindos üzere öteki merkez bankası yöneticilerinin ayak izlerini takip etti.

Merkez bankası yöneticileri, Bitcoin’i tenkit yağmuruna tutuyor!

Mayıs ayının başlarında İngiltere Merkez Bankası Lideri Andrew Bailey, kripto paraların rastgele bir iç kıymet taşımadığı söyledi. Ayrıyeten Andrew Bailey, yatırımcıların Bitcoin ve gibisi varlıklar üzerindeki tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda da uyardı. Son birkaç ayda, en büyük kripto para ünitesi düşüyor ve yükseliyor, yatırımcılarına ve sahiplerine gerçek bir sürat treni gösteriyor.

1be9f990 75ae 11eb b69e 3032bd328801

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere,14 Nisan’da tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 64.800 dolara ulaştıktan sonra, birkaç değerli faktör Bitcoin’i düşüşe zorladı. Daha evvel, Tesla’nın tartışmalı CO2 sıkıntıları nedeniyle Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktığını ve Çin’in kripto para ünitelerine ve kripto madencilerine karşı cadı avına devam ettiğini bildirdik. Yazım sırasında ise Bitcoin, 36.600 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın