• Ana Sayfa
  • Haberler
  • İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji online meslek günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji online meslek günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji online meslek günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor
Okunuyor İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji online meslek günleri, tüm üniversite öğrenci adaylarına açık buluşmalar ile devam ediyor

qTEhzcNuhEO6ojIHPPad g

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, İstanbul Teknik Üniversitesinin 248 yıllık akademik birikimini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Pandemi tedbirleri kapsamında tüm akademik içerik ve etkinliklerini online platforma taşıyan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji tarafından düzenlenen online yayına, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Akduman, İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Çevikcan ve İTÜ Makine Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Tüfekci konuk olacak.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜÇ KISIM VE DEKANLARI

İstanbul Teknik Üniversitesinin kendini anlattığı kelamları, 250. yılına yürüyen bu büyük bilim yuvasının vizyonunu da taşıyor; “Yaparak öğrenmeye odaklı eğitim yaklaşımıyla İTÜ, merak ve tutku ile değişime istikamet vererek, tüm dünyaya katkı sunan öncüler kazandırıyor.”

crsvCKSKD0aJavzFWPk2iw Prof. Dr. İbrahim Akduman

Bu anlayışı yarına taşıyan üç kıymetli dekanın akademik kimlikleri de bilimsel tabanın fotoğrafını tamamlıyor:

İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Akduman:

Elektromagnetik teori ve Mikrodalga görüntüleme formülleri hususlarında araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Bu faaliyetlere dayanan yeni teknoloji, tıbbi aygıt araştırma ve geliştirme ve uygulama bahislerinde çalışmaktadır. Bu kapsamda, göğüs kanserinin erken teşhisi için mikrodalga tespit ve görüntüleme sistemi, mikrodalgalarla beyin kanamasının erken basamakta tespiti ve daima izlenmesi, cerrahi operasyonlar sırasında kanserli ve olağan dokuları ayırt edebilmek için mikrodalga bazlı yeni tıbbi aygıtların geliştirilmesi çalışmalarını yürütmüş ve bu araştırmalara dayanan aygıtlar geliştirmiştir.

Yzrxc V62EOr5yA97zkeBg Prof. Dr. Emre Çevikcan

İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Çevikcan:
Toplu Deniz Nakliyeciliğine Yönelik Değişik Şartlardaki Acil Durum Tahliye Sürecinin Modellenmesi, Tahlili ve Planlanması, projesinin yürütücülüğünü yapmıştır. Çalışma alanlarını Üretim ve Hizmet Sistemleri, Karar Takviye Sistemleri, İmalat Sistemleri İdaresi olarak belirlenmiştir.

XA7Dsq5Tukej1f4WXD40Xg Prof. Dr. Ekrem Tüfekçi

İTÜ Makine Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Tüfekci:

TeknikBilimler, MakinaMühendisliği, Konstrüksiyon ve İmalat, MakinaTasarımı , Makine Teorisi ve Dinamiği, Mekanik Titreşimler, Mekanik, Katı Cisimler Mekaniği , Daima Ortam Mekaniği alanlarında araştırmaları bulunuyor.

MESLEK BELİRLERKEN İTÜ VİZYONU

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Genel Müdürü Ali İstek Lüle, “Uzaktan eğitim sürecinde akademik içeriklerimizi daha da zenginleştirdik. İTÜ akademisyenleri, meslek maksatlarını belirleme, meslek, üniversite ve kısım seçimleri konusunda lise öğrencilerimize tavsiyelerde bulunacak. Tüm eğitim kademelerinde İTÜ vizyonu ve bedeli öğrencilerimiz için yol gösterici oluyor” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın