İşte Milyarderleri Ağına Çeken Altcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İşte Milyarderleri Ağına Çeken Altcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Okunuyor İşte Milyarderleri Ağına Çeken Altcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

altcoin 6

MATIC opsiyon süreçlerin Siren Protocol tarafından yakın vakitte piyasaya sürülmesi Altcoin MATIC fiyatını değerli ölçüde etkiledi. Kriptokoin.com olarak daha evvelden de belirttiğimiz üzere milyarder Mark Cuban’ın kıymetli ölçüde yatırım yaptığı koin olan MATIC fiyatı yazının yazıldığı sırada 1.8 Dolar düzeyinden süreç görüyor. Artık herkes Altcoin’in bir konsolidasyon kademesinden geçtiği görüşünde. Tıpkı şey HODLers’ın durumundan da anlaşılabiliyor. Buna nazaran yazının yazıldığı sırada MATIC yatırımcılarının %50’si kârlı durumdalar.  Böylesine düşük bir kârlılık düzeyi, MATIC üzerindeki satış baskısını artırdı ve geçen yıl MATIC yatırımı yapanların yalnızca %5’ten daha azı MATIC’i elinde tuttu.

Screenshot 2021 06 03 at 3.17.10 PM

Altcoin MATIC’te öbür bir fiyat rallisinden evvel konsolidasyon neden mümkün?

Bir öteki değerli nokta fiyat toparlanması büsbütün tamamlanmadı. Fiyat toparlansa da konsolidasyon grafiklerden açıkça görülüyordu. Dahası, Blockchain metriklerine de bakıldığında ağda geçen hafta 3,12 milyar dolarlık sürecin kelam konusu olduğu görülüyor. Ağın büyümesine baktığımızda ise yaklaşık %10’luk bir büyüme kelam konusu idi. Hasebiyle, piyasa kıymeti 18,5 milyar dolar düzeyinde olduğu için Altcoin MATIC’te öteki bir düşüş olması beklenen görünüyordu. Geçen hafta ticaret hacmi düşerken, bu düşüş artan satış baskısının ve yaklaşan fiyat düşüşünün bir göstergesi olabilir. CoinGecko’ya nazaran MATIC’in piyasa pahası hakimiyeti de %0,63’e kadar çıktı. %1’in altındaki pazar hakimiyetine karşın, 30 günlük yatırım getirisi %130 düzeyinde gerçekleşti. Bu gelişmeler yatırımcılardan gelecek olan talebin artmasını sağlayacak üzere görünüyor.

MATIC’in ekosistemi son vakitlerde büyüdü. Toplumsal hacim, bu yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap’te trend olan birinci 10 kripto para ortasında yer alacak kadar yüksekti. ATH’sinden %30 uzakta, MATIC’in rallisi devam edecek üzere duruyor. Bu nedenle volatilite yüksek olduğundan fiyatın 2 Dolar düzeyinin epey üzerinde toparlanması mümkündür.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın