• Ana Sayfa
  • Genel
  • İsrailli pilottan “Gazze’den gelen roketleri durduramadığımız için çok katlı binaları vurduk” itirafı

İsrailli pilottan “Gazze’den gelen roketleri durduramadığımız için çok katlı binaları vurduk” itirafı

İsrailli pilottan “Gazze’den gelen roketleri durduramadığımız için çok katlı binaları vurduk” itirafı
Okunuyor İsrailli pilottan “Gazze’den gelen roketleri durduramadığımız için çok katlı binaları vurduk” itirafı

Klh9IrQYZ0Okc5wvXa3yVQ

İsrail’in Kanal 12 televizyonu, Gazze Şeridi’nde medya kuruluşlarının ofislerinin de bulunduğu 9 çok katlı binayı bombalayan İsrailli pilotlarla röportaj yaptı.

Pilotların yalnız isimlerinin baş harflerinin verildiği röportajda İsrailli pilot “D” kendisi ve öbür pilot arkadaşlarının yaptıkları bombardımanın hafife alınmaması gerektiğini, Gazze’ye tonlarca cephane ile ateş açtıklarını lisana getirdi.

İsrailli pilot, arkadaşlarının paylaştığı hislerden bahsederken şu tabirleri kullandı:

“Gazze’deki çok katlı binaları bombalamak, Filistinli direniş kümelerinin bizi daima olarak tekmeleme başarısı ile bu istikamette yaşadığımız hayal kırıklığı karşısında bir nefes alma ve rahatlama yolu olmuştu.”

GrIwBNMVIk6FgJP54Du7iA

Filistinli direniş kümelerinin başkanlarına dokunamadıklarını itiraf eden İsrailli pilot “D”, “Gazze’den gelen roket atışlarını engellemekte başarısız olduk, terör örgütlerinin başkanlarına dokunamadık bunun için çok katlı binaları vurduk.” dedi.

Uzmanlar, İsrail’in Demir Kubbe hava savunma sisteminin, Filistinli direnişçilerin füzelerinin sadece yüzde 25’ine karşı koyabildiğini, bunun da İsrail hanesine yazılan başka bir başarısızlık olduğunu belirtmişti.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’ne yönelik 11 gün devam eden bombardımanda, içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera’nın ofislerinin bulunduğu “Cela” isimli yüksek katlı bina dahil 9 çok katlı binayı bombalayarak yerle bir etmişti.

Gazze’deki İskan ve Bayındırlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik taarruzlarında büsbütün yıkılan konut sayısının 1800’e ulaştığını, 16 bin 800 konutun ise kısmen hasar gördüğünü açıklamıştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği akınlarda 66’sı çocuk, 39’u bayan olmak üzere 248 Filistinli hayatını kaybetmişti.

EUROVİSİON’DA FİNAL GECESİ

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın