İsrail’in saldırdığı Gazze’de Covid-19 alarmı

İsrail’in saldırdığı Gazze’de Covid-19 alarmı
Okunuyor İsrail’in saldırdığı Gazze’de Covid-19 alarmı

0vhz9f0K3UavHGm0ytBiTQ

İsrail, dünyayı tehdit eden corona virüs (Covid-19) salgınına karşın, abluka altındaki Gazze’deki Filistinli sivillere uyguladığı katliama devam ediyor.

uDyLrAXE0EisMD8XqmCuWQ

İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne gerçekleştirilen hücumda, Sıhhat Bakanlığı binası ile corona virüsü test kliniği hasar gördü.

İsrail saldırısı altında corona virüs (Covid-19) salgını ile gayret etmeye çalışan Filistin’in Sıhhat Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra değerlendirmelerde bulundu.

R0T7EPqOYku5Q1g0kPphBA

“FÜZE VE BOMBALARIN ALTINDA SALGINLA GAYRET EDİYORUZ”

“Corona virüs testlerinin üretildiği tek laboratuvar olan ve Gazze Şeridi’ndeki sıhhat sisteminin bel kemiği olan Er-Rimal Sıhhat Merkezi olmak üzere 22 sıhhat merkezinin gaye alındığına dilkkat çeken el-Kudra, ” Bombaların, füzelerin altında salgında gayret ediyoruz. Taarruzlar nedeniyle olay sayılarında patlama yaşanıyor. Acil olarak takviyeye gereksinim var” dedi.

blank

“COVİD-19 TESTİ VE AŞILAMA YAPAMIYORUZ”

İsrail tarafından amaç alınan sıhhat merkezlerindeki bir çok medikal aracın kullanılanamaz hale geldiğine işaret eden Eşref el-Kudra, ” Kovid-19 ile çaba için uygulanan önlemler, yaklaşık 10 gündür sekteye uğradı. İsrail, sıhhat merkezlerini şuurlu biçimde gaye aldı. Bu kabul edilebilir bir durum değil. İsrail yargılanmalı zira, sivilleri bombalıyor. Bir de salgınla çabayı kasti olarak engelliyor. Kovid-19 testi yapamıyoruz. Aşı uygulaması durdu. Gazze’ye gönderilen aşıların birçok koruyuculuğunu kaybetti. Onların hepsi imha edilecek” tabirlerine yer verdi. “Vaka sayılarının üç katına çıktığını söz eden Eşref el-Kudra,” İsrail saldırısı nedeniyle binlerce insan yerinden edildi. Bu olayların artması, virüsün yayılmasına neden oluyor” diye konuştu.

m7nT859Af0WCR2IEgd JHQ

CAN KAYBI 230’A YÜKSELDİ

İsrail’in son olarak Derc Şehitleri Sıhhat Merkezi’ni 2 füzeyle vurduğu ve binada büyük hasar oluştuğu belirtilirken, kurumun hizmet veremez hale geldiği kaydedilmişti.Filistin Sıhhat Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik ataklarında hayatını kaybedenlerin sayısının 230’a, yaralı sayısının ise bin 620’ye yükseldiğini açıkladı.

K42i2n9aC0muJU01Z9r Iw

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın