• Ana Sayfa
  • Genel
  • İsrail’in gece yarısından itibaren Gazze’ye düzenlediği hücumlarda hayatını yitiren Filistinlilerin sayısı 4 oldu

İsrail’in gece yarısından itibaren Gazze’ye düzenlediği hücumlarda hayatını yitiren Filistinlilerin sayısı 4 oldu

İsrail’in gece yarısından itibaren Gazze’ye düzenlediği hücumlarda hayatını yitiren Filistinlilerin sayısı 4 oldu
Okunuyor İsrail’in gece yarısından itibaren Gazze’ye düzenlediği hücumlarda hayatını yitiren Filistinlilerin sayısı 4 oldu

iaTj8WeG80mUpo4WE8nrKg

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye nazaran, sivil savunma gruplarının yıkılan konutların enkazında yaptığı arama kurtarma çalışmaları sırasında 2 kişinin daha cansız vücuduna ulaşıldı. Enkaz altından 20 kişi de yaralı olarak çıkarıldı.

Böylelikle İsrail güçlerinin gece yarısından itibaren düzenlediği ataklarda hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e, yaralananların sayısı 42’ye yükselmiş oldu.

SIHHAT BAKANLIĞI: İSRAİL, SOYKIRIM SAVAŞI YAPIYOR

Gazze’deki Filistin Sıhhat Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, basın mensuplarına gönderilen görüntülü açıklamasında, “Filistin halkı, İsrail tarafından tam manasıyla bir soykırım savaşına maruz kalıyor. İsrail, bilhassa konutlarında itimat içinde yaşayan sivilleri amaç alıyor; konutlarını başlarına yıkıyor.” sözlerini kullandı.

Enkaz altında hala çok sayıda meyyit ve yaralı olduğunu belirten Kudra, memleketler arası topluma, İsrail’in akınlarını durdurmak için harekete geçme ve somut adımlar atma davetinde bulundu.

Öte yandan, İsrail güçlerinin denizden de Gazze kenti kıyısına akınlar düzenlediği belirtildi.

Bu taarruzlar nedeniyle rastgele bir can kaybı bilgisine yer verilmedi.

GrIwBNMVIk6FgJP54Du7iA

İsrail savaş uçakları, Gazze’nin Mısır hududundaki iki güvenlik merkezini de bombaladı.

İsrail savaş uçakları, gece yarısından sonra Gazze’nin farklı bölgelerine hava akınları gerçekleştirmişti. Gazze’nin batısındaki Er-Rimal semtine düzenlenen hava hücumunda da çok sayıda apartman dairesi yıkılmıştı.

Gazze’deki Şifa Hastanesi Müdürü Muhammed Ebu Silmiyye, taarruzlarda hayatını kaybeden 2 Filistinli ile 22 yaralının hastaneye getirildiğini söylemişti.

Gazze’deki Filistin Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada da sivil savunma gruplarının enkaz altından 5 çocuğu kurtarmayı başardığı tabir edilmişti.

GAZZE’DE MEDYA BİNASININ VURULMA ANI

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın