• Ana Sayfa
  • Genel
  • İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gazze’nin bombalandığı fotoğrafı Kur’an’dan müddetle paylaştı

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gazze’nin bombalandığı fotoğrafı Kur’an’dan müddetle paylaştı

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gazze’nin bombalandığı fotoğrafı Kur’an’dan müddetle paylaştı
Okunuyor İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gazze’nin bombalandığı fotoğrafı Kur’an’dan müddetle paylaştı

0Sk h1UHwUKFbPkNgPAuLw

İsrail Dışişleri Bakanlığı’na ilişkin Arapça yayın yapan bir toplumsal medya hesabından, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail ordusu tarafından bombalanan bir fotoğraf yayınlandı.

Yayınlanan fotoğrafla bir arada Kur’an-ı Kerim’in Fil Mühleti de paylaşıldı.

Kur’an-ı Kerim’de Yemen Valisi Ebrehe’nin Allah’ın meskeni olan Kâbe’ye saldırmasını ve karşılaştığı sonu anlatan Fil Suresi’nin Gazze’nin bombalandığı bir fotoğrafla İsrail hesabından paylaşılması reaksiyona yol açtı.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee de başta olmak üzere İsrailli resmi makam hesaplarından vakit zaman bu tıp paylaşımların yapılması dikkat çekiyor.

blD0XQtweU2pzkG0ttCy6g

MESCİD-İ AKSA VAKFI MÜDÜRÜ KİSVANİ’DEN KINAMA

Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Pir Ömer El-Kisvani, İsrail’in Gazze Şeridi’ne gerçekleştirdiği saldırıyı “vahşilikle” niteleyerek, İsrail’e bağlı toplumsal medya hesaplarından yapılan Kur’an-ı Kerim’den ayetlerle paylaşımları sert bir lisanla eleştirdi.

Pir Kisvani, İsrail’in ayetlerin manalarını ve bağlamlarını çarpıtarak lehine kullandığına dikkati çekerek şunları söyledi:

“Onlar ayetleri bağlamından kopararak zıt yüz ediyorlar. Halbuki asıl kendileri Fil sahipleridir, Gazze’deki mazlum beşerler değildir.”

Pir Kisvani, bu çeşit paylaşımların “Allah’ın ayetleriyle alay etmek” manasına geldiğine vurgu yaparak, “Bu açıkça Allah’ın ayetleriyle alay etmektir. Biz bu yapılanları şiddetle kınıyoruz.” dedi.

İsrail’in yaptıklarının büyük bir zulüm olduğunu ve bu zulümden ötesinde yapacağı bir şeyi kalmadığını söz eden Pir Kisvani, bir sefer daha asıl “Fil sahiplerinin İsrail ordusu” olduğunu tekrarladı.

Pir Kisvani, İsrail’in bu cins paylaşımlarla yalnızca Filistinlilerin değil, tüm İslam aleminin hisleriyle alay ettiğini ve provoke ettiğini kaydetti.

Pir Kisvani ayrıyeten, Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere dua ederek, “Allah’tan İsrail’in yaptıklarını başına çalmasını niyaz ediyorum.” tabirlerini kullandı.

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği ataklarda 61’i çocuk, 36’sı bayan olmak üzere 213 kişi hayatını kaybetti, 1442 kişi yaralandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın