İş insanı Erol Çarmıklı hayatını kaybetti

İş insanı Erol Çarmıklı hayatını kaybetti
Okunuyor İş insanı Erol Çarmıklı hayatını kaybetti

blank

Türkiye’ye yarım asra aşkın hizmet veren iş dünyasının kıymetli isimlerinden, Nurol Şirketler Topluluğu İdare Şurası Lider Yardımcısı Erol Çarmıklı 85 yaşında vefat etti.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Artvin’in Hopa ilçesinde 1936’da doğan iş insanı Erol Çarmıklı, inşaattan gayrimenkule, savunma sanayinden madenciliğe, turizmden finansa kadar birçok bölümde faaliyet gösteren, yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde de isminden muvaffakiyet ile kelam ettiren Nurol Şirketler Topluluğu’nun kurucu ortaklarındandı.

Evli, 4 çocuk babası ve 6 torun sahibi Çarmıklı’nın cenazesi 20 Mayıs’ta Zincirlikuyu Mezarlığında öğlen namazı sonrası defnedilecek.

EROL ÇARMIKLI KİMDİR?

Erol Çarmıklı 1934’te Artvin’de doğdu. Eğitimini yarıda bırakarak iş hayatını seçen Çarmıklı, 1966’da Nurol İnşaat ve Ticaret Kollektif Şirketi’ni kurdu.

Elazığ Ferro Tesisleri, İskenderun Demir-Çelik Fabrikaları, Söke Ovası Sulama Tesisleri, Murgul Sülfürik Asit Fabrikası Tesisleri, Tusaş F-16 Uçak Fabrikası ve Tesisleri, Tarabya Konutları İnşaatı, İncegaz Tüneli İnşaat işlerini gerçekleştirdi.

1970’lerden sonra Suudi Arabistan’da birçok iş yaptı. 1980’lerden sonra farklı iş alanlarına yayılma siyasetini benimsedi. 2014’te Memleketler arası İdare Geliştirme Derneği “Yılın İşadamı Ödülü”nü aldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın