iPhone fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? iPhone resetleme

iPhone fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? iPhone resetleme
Okunuyor iPhone fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? iPhone resetleme

Bir iPhone aygıtını fabrika ayarlarına döndürme nedenlerinin başında çoklukla yaşanan performans sorunları geliyor. Uzun müddetli kullanım sonrası aygıtın hafızasının dolması, virüsler yahut sistemsel arızalar, belli bir vakit sonra aygıtlarda yavaşlamalar ve kasmalara yol açmaktadır. Bu da iPhone aygıtlarını sıfırlama muhtaçlığını ortaya çıkarıyor.

Bunun dışında kullanıcılar, mevcut iPhone aygıtlarını satmak ve tüm ferdî bilgilerinizin aygıttan silinmesi için de tıpkı süreci uyguluyor. Pekala iPhone aygıtlarda fabrika ayarlarına döndürme süreci nasıl yapılır? Yazımızda ayrıntılı bir halde anlattık.

instagram akis yenilenemedi sorunu ve cozumu 2021instagram akis yenilenemedi sorunu ve cozumu 2021

Instagram kullanırken karşılaştığımız ve hesabımızın özelliklerini sınırlayan hudut bozucu akış yenilenemedi kusuru ile nasıl uğraş ederiz?

Adım adım iPhone fabrika ayarlarına döndürme süreci

iPhone aygıtınızı fabrika ayarlarına döndürme sürecine başlamadan evvel tüm datalarınızı yedeklemenizi şiddetle öneriyoruz. Bu sayede değerli bilgilerinizi kaybetmeden sıfırlama süreci tamamlandıktan sonra geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme süreci için iCloud yahut iTunes‘i rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > iCloud > Yedekleme kısmına gidin. Daha sonra iCloud yedekleme seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

iPhone fabrika ayarlarina nasil dondurulur iPhone resetlemeiPhone fabrika ayarlarina nasil dondurulur iPhone resetleme

Burada aygıtınızın en son ne vakit yedeklendiğini görmek için ”Artık Yedekle” seçeneğinin altını denetim edin. Şayet daha evvel aygıtınız yedeklenmişse sorun yok demektir. Lakin, aygıtınız daha evvel yedeklenmediyse bilgilerinizi iCloud’a manuel olarak yedeklemek için “Artık Yedekle” seçeneğini tıklayın. Bu sayede bilgileriniz iCloud’a yedeklenecektir.

Şayet aygıtınızı diğer birine satmak için sıfırlıyorsanız, iCloud hesabınızdan çıkış yapmayı ve ”Telefonumu Bul” hizmetini kapatmayı unutmayın. Telefonunuzu iCloud’dan çıkış yapmadan sattığınız taktirde, alan kişi iPhone’u sıfırladığı vakit sizin Apple kimliğinize ve şifrenize gereksinim duyacaktır. Bu da önemli kahırlar doğuracaktır.

iPhone fabrika ayarlarina nasil dondurulur iPhone resetlemeiPhone fabrika ayarlarina nasil dondurulur iPhone resetlemeiPhone fabrika ayarlarına döndürme için Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğini tıklayın.

iPhone aygıtınızı fabrika ayarlarına sıfırlamadan evvelki tüm adımları uyguladıysanız, sıfırlama sürecine hazırsınız demektir. Bunun için, Ayarlar > Genel > Sıfırla kısmına gidin. Daha sonra karşınıza “ Tüm Ayarları Sıfırla ” ve ” Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil ” seçenekleri çıkacaktır. Buradan yalnızca telefonun ayarlarını silmek istiyorsanız birinci, içerisinde bulunan tüm evrakları silmek istiyorsanız ikincisini tıklayın.

Daha sonra silme sürecine başlamak için parolanızı girmeniz istenir, akabinde aygıtınız sizden her şeyi silmek istediğinizi onaylamanızı ister. Onaylamak için “Sil” e seçeneğine tıklayın. Bu süreç, iPhone’unuzda ne kadar bilgi sakladığınıza bağlı olarak birkaç dakika sürecektir. Silme süreci tamamlandıktan sonra aygıtınız birinci alındığı gün üzere yeni bir halde başlatılacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın