iOS 15’in yeni duvar kağıdı paylaşıldı!

iOS 15’in yeni duvar kağıdı paylaşıldı!
Okunuyor iOS 15’in yeni duvar kağıdı paylaşıldı!

WWDC 2021 aktifliği gerçekleştirildi ve iOS 15 tanıtıldı. Windows ve Android‘de FaceTime periyodundan arayüz geliştirmeleri, fotoğraf geliştirmelerine onlarca yenilik iPhone kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanıyor. Eylül ayında iPhone 13 serisini tanıtacak olan Apple tanıtımdan kısa bir müddet sonra iOS 15 sürümünü iPhone 6s ve sonrasında piyasaya sürülen tüm iPhone modellerine sunacak.

iOS 15 ile bir arada yeni bir duvar kağıdı da kullanıcıları karşılıyor. Açık ve karanlık olmak üzere iki farklı tonu bulunan görselin indirme linki paylaşıldı.

iOS 15 Beta sürümünde bir tane duvar kağıdı var

Apple evvelki iOS Beta sürümlerine birden fazla duvar kağıdı koyardı, lakin iOS 15 ile bu huyundan vazgeçti. 9toMac’in haberine nazaran yeni sürümde sırf bir tane duvar kağıdı bulunuyor. Bulanıklık efektine sahip olan görsel bir cins soyut resme benzemekle birlikte nötr renklerdeki hallerle destekleniyor. Açık versiyon gri bir art plana sahipken, koyu versiyonun siyahtan çok koyu lacivert olduğu gözüküyor.

iOS 15 ve iPadOS 15 ile uyumlu olan duvar kağıtlarını aşağıdan indirebilirsiniz. Görsele tıklayıp aygıtınıza kaydedin. Akabinde iPhone, iPad yahut iPod touch’ınızdaki Fotoğraflar yahut Ayarlar uygulaması aracılığıyla duvar kağıdını ayarlayabilirsiniz.

  • 1882.WWDC 2021 Dark 428w 926h@3xiphone scaled
    Koyu
  • 1881.WWDC 2021 Light 428w 926h@3xiphone 1 scaled
    Açık

iOS 15 Beta neler sunuyor?

iOS 15 ile bundan bu türlü Windows ve Android işletim sistemini kullanan şahıslarla toplu FaceTime görüşmeleri yapmak, hatta bunları zamanlamak mümkün olacak. Bunun yanı sıra Bildirim Özeti özelliği sayesinde bildirimler otomatik olarak kategorize edilerek birebir usul gönderiler filtrelenecek.

İşletim sistemi epey yeni ve üstte belirttiğimiz üzere geliştirilmeye devam ediliyor. Birinci beta sürümünde onlarca kusur ile karşılaşmanızın kaçınılmaz olduğunu göz önünde bulundurarak, bu sürümü yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Fakat tekrar de iOS 15’i deneyimlemek istiyorsanız, buraya tıklayarak iOS 15 Beta profiline ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın