iOS 14.7 Beta 2’de kıymetli bir sorun tespit edildi

iOS 14.7 Beta 2’de kıymetli bir sorun tespit edildi
Okunuyor iOS 14.7 Beta 2’de kıymetli bir sorun tespit edildi

Apple güncelleme konusunda son vakitlerde hayli faal. Şirket yeni yazılımlarını tanıtacağı WWDC 2021 aktifliğine hazırlanırken, bunun öncesinde de kullanıcılara son betayı sunmaya devam ediyor. Fakat kullanıcılar son güncellemeden pek mutlu değil. Çünkü iOS 14.6 sürümündeki pil sorunu şimdi giderilmeden, bu defa de iOS 14.7 Beta 2′de öteki bir sorun daha ortaya çıktı.

Twitter‘daki kullanıcılardan gelen şikayetlere nazaran, iOS 14.7 Beta 2 sürümü SIM kart problemiyle gündemde. Bu güncellemeyi yükleyen birçok kullanıcı şu anda taşınabilir servisleri kullanamaz hale geldi ve durumu çeşitli mecralarda ekran fotoğrafıyla de desteklediler.

iOS 14.7 Beta 2’deki SIM kusuru can sıkıyor

ABD’li üretici 7 Haziran tarihinde düzenleyeceği aktiflikte yeni iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemini duyuracak. Gözler şu anda yeni sürüme gerçek çevrilirken, kullanıcılar da artık iOS 14’e sunulan son beta güncellemelerini deneyimleyemeye başladı. Lakin Apple’ın son haftalarda yayınladığı güncellemeler oldukça can sıkmaya başladı. iOS 14.6’daki pil meselesinin iOS 14.7 Beta ile tahlile kavuşacağı söylenirken, bu sefer de SIM meseleleri ortaya çıktı.

Raporlara nazaran iOS 14.7 ikinci beta sürümü yükleyen kullanıcılar; telefon görüşmeleri, SMS gönderimi ve hücresel datayı kullanma üzere pek çok fonksiyondan yoksun oldular. SIM kusurunun kaynağı şu an için tam olarak belirlenemezken, kaynaklar bunun yüklü olarak eSIM çalıştıran telefonlarda ortaya çıktığını belirtiliyor.  

Apple‘ın şu an için resmi bir açıklaması bulunmuyor. Lakin şirket yarın iOS 15’i duyurduktan sonra birinci sürümü de çabucak akabinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Münasebetiyle sorun yaşayan kullanıcıların en az bir gün daha beklemesi gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın