Instagram akış yenilenemedi yanılgısı nasıl düzelir?

Instagram akış yenilenemedi yanılgısı nasıl düzelir?
Okunuyor Instagram akış yenilenemedi yanılgısı nasıl düzelir?

Instagram akış yenilenemedi yanlışı çıktığı durumlarda anlık olarak uygulamaya giriş yapamayız. Sorunun boyutuna bağlı olarak hesabımızdaki özellikler kısmen yahut büsbütün fonksiyonunu kaybeder. Örneğin ileti kısmı problemsizce çalışıyordur lakin sistem fotoğraf-video yüklenmesine müsaade vermeyebilir. Elbette bunun tam zıddı de geçerli olabilir.

Pekala Instagram’da akış yenilenemedi sorunu neyden ötürü ortaya çıkar? Kesin tahlili var mı, bunlar neler? Rehberimizde aşikâr başlı yolları sizlere anlattık.

instagram post boyutu ayarlama kaca kac yapilirinstagram post boyutu ayarlama kaca kac yapilir

Yapacağınız paylaşımda öne çıkarmak istediğiniz kısmın vurgulanması için Instagram post boyutu hayli değerlidir. Post yani gönderi boyutları nasıl olmalı?

Instagram akış yenilenemedi yanılgısının sebepleri

1. Instagram’ın sunucuları çökmüş olabilir

Aylık 1 milyardan fazla faal kullanıcısı olan Instagram en nihayetinde kul yapısı. Yani hepimiz üzere yanlışları olabilen kimseler tarafından geliştiriliyor, tasarlanıyor. Bazen biz kullanıcıların hiçbir tesiri olmasa dahi Instagram çökebiliyor. Buradaki çökmek; Instagram üzere bir sistemin, telefon yahut bilgisayar ile sunucu ortasında temas kurulmasını sağlayan altyapının çalışmayı durdurması manasına geliyor.

instagram para kazanma araclari uzerinde calisiyor 1instagram para kazanma araclari uzerinde calisiyor 1

Çökmenin tek ve somut bir sebebi yok. Instagram geliştiricileri o an sunucularda bakım çalışması yapıyordur ve bu da sistemin süreksiz olarak kapanmasına neden olabilir. Ya da sunucuları denetim eden sistemlerden birinde insan kaynaklı kusur meydana gelmiştir. Bu türlü durumlarda Instagram sunucuları çöker ve akış yenilenemedi kusuru ortaya çıkar.

2. İlişkinizde yahut telefonunuzda ıstırap olabilir

Instagram akış yenilenemedi yanlışı yalnızca sizin telefonunuzda yaşanıyorsa sorun çökmeden kaynaklı olmayabilir. Arkadaşlarınıza olayı bildirin, akış yenilenemiyor yanlışını onların da alıp almadıklarını denetim edin.

Şayet arkadaşlarınızda sorun yoksa kuvvetle beklenen sizin internet temasınızda yahut telefonunuzda dert vardır. Bu sorun süreksiz yahut kalıcı olabilir.

Instagram akış yenilenemedi yanlışı tahlilleri

1. En kıymetlisi: Kaynağı bulun

Tahlil tekliflerine geçmeden önce Instagram akış yenilenemedi yanlışının tam kaynağını öğrenmemiz gerekiyor. Şayet sunucu kaynaklı bir sorun varsa bunu siz çözemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey geliştiricilerin sorunu gidermesini beklemektir.

Sunucu kaynaklı olup olmadığını anlamanın yolu ise etrafınızda birebir kusurdan mustarip olanları denetim etmektir. Bu stil problemler olduğu vakit ShiftDelete.Net’te kesinlikle okuyucularımızı bilgilendiriyoruz. Sorunun çıkış noktasını araştırıp içeriklerimizde anlatıyoruz.

instagram akis yenilenemedi sorunu ve cozumu 2021 1instagram akis yenilenemedi sorunu ve cozumu 2021 1

Yanılgıyı aldığınız vakit Downdetector isimli siteye kesinlikle göz atın. Burada dünya genelindeki kullanıcılar karşılaştıkları sorunları raporluyorlar. Örneğin Instagram akış yenilenemedi yanlışını birebir saatlerde bildiren 10 bin kişi varsa, bu demektir ki sorun sizden kaynaklı değil.

2. Instagram’ı kaldırıp tekrar yükleyin

Telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasının bilgilerini temizlemek bir öbür deyişle sıfırlamak birçok vakit akış yenilenemedi yanılgısını çözer. Paklık yapmanın en garanti yolu ise uygulamayı aygıttan kaldırmaktır.

Instagram’ı telefonunuzdan kaldırın. İşletim sisteminize nazaran Google Play Store yahut App Store’a girip tekrar yükleyin. Akabinde hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışın. Akış yenilenemedi kusuru düzelecektir.

3. Telefonunuzu ve internetinizi kapatıp tekrar açın

İnternet temasınızdan kaynaklı bir sorun nedeniyle Instagram akış yenilenemedi yanılgısı ile karşılaşabilirsiniz. Bunu anlamak için YouTube’a yahut başka uygulamalara giriş yapın, ilişkinizin kalitesini denetim edin. Wi-Fi’ye bağlıysanız konutunuzdaki modemi kapatıp 5 dakika bekleyin ve tekrar açın. Birebir süreci taşınabilir bilgi için de gerçekleştirebilirsiniz. İşe yaramazsa telefonunuzun kendisini büsbütün kapatın ve biraz sonra yine açın.

instagram akis yenilenemedi sorunu ve cozumu 2021 2instagram akis yenilenemedi sorunu ve cozumu 2021 2

Instagram akış yenilenemedi yanılgısı şayet sunucu kaynaklı değilse, bu süreç sayesinde büyük ihtimalle çözülecektir.

4. Sorunu Instagram’a bildirin

Çökmeden kaynaklı bir yanılgıysa zati yetkililerin bundan haberi vardır ve düzeltmek için uğraşıyorlardır. Lakin yeniden de Instagram’a geribildirimde bulunmanızda yarar var. Bunun için;

  • Instagram’ı açın ve hesap ayarlarına girin.
  • Sayfanın alt kısmındaki Yardım başlığı altında bulunan Sorun Bildir seçeneğine tıklayın.
  • Açılan kısmı gerekli biçimde doldurup şikayet formunu Instagram’a gönderin.

Bu etaptan sonra yapmanız gereken öbür bir şey yok. Bunlara karşın hala sorun devam ediyorsa artık beklemeniz gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın