İngiltere’den Johnson and Johnson aşısına onay

İngiltere’den Johnson and Johnson aşısına onay
Okunuyor İngiltere’den Johnson and Johnson aşısına onay

jhZujM7W30mZ7Qk5qatiiQ

İngiltere Sıhhat Bakanlığı, İlaç ve Sıhhat Eserleri Düzenleme Heyeti’nin (MHRA) tek doz olarak uygulanan Johnson and Johnson’ın Covid-19 aşısının kullanımını onayladığını belirtti.

Sıhhat Bakanı Matt Hancock tarafından yapılan açıklamada, “Bu aşı, Birleşik Krallık’ın son derece başarılı aşılama programına bir diğer destek” sözlerini kullanırken, “Şu anda insanları bu fecî virüsten müdafaaya yardımcı olmak için onaylanmış dört inançlı ve tesirli aşıya sahibiz” dedi.

Bugüne kadar uygulanan aşıların 13 binden fazla kişinin hayatını kurtardığını belirten Hancock, “Johnson and Johnson aşısı bu yıl içerisinde yapmayı planladığımız destek aşı programında tesirli bir rol oynayacak” dedi.

X9oOD4w3 EqAUHb kHddNA

AKTİFLİK ORANI YÜZDE 66

ABD merkezli Sıhhat Hizmetleri Kuruluşu Johnson & Johnson tarafından geliştirilen ve tek doz olarak uygulanan aşının orta ve ağır şiddetteki Covid-19 hadiselerinin önlenmesinde yüzde 66 oranında muhafaza sağladığı açıklanmıştı.

Şirkete nazaran, tek dozluk aşının ağır enfeksiyonları yüzde 85, hastaneye yatış ve hastalıktan vefatları de yüzde 100 oranında engellediği bildirildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın