• Ana Sayfa
  • Genel
  • İngiltere’de hükümet, aşı teşviki için flört uygulamalarıyla çalışacak

İngiltere’de hükümet, aşı teşviki için flört uygulamalarıyla çalışacak

İngiltere’de hükümet, aşı teşviki için flört uygulamalarıyla çalışacak
Okunuyor İngiltere’de hükümet, aşı teşviki için flört uygulamalarıyla çalışacak

W7hw0XdL6EyFEYdfq2B vQ

İngiltere’de hükümet yetkilileri, corona virüs aşısının kullanımını yaygınlaştırmak ve tanıtımını artırmak hedefiyle flört uygulamalarıyla çalışacaklarını açıkladı.

Yapılan araştırmalar sonucunda corona virüs aşısını en çok yaptırmayacağı tespit edilen yaş kümesinin 25 ila 34 yaş kümesi olduğu açıklanırken bu yaş kümesi için flört uygulamalarının tercih edildiği belirtildi.

Downing Street idaresi, aşının yararlarının reklamını yapmak için Tinder, Hinge ve OkCupid üzere tanınan flört uygulamalarına sahip Match Group ile çalışacağını bildirildi.

hHucCmCr50a1iFo6IhuT6Q

YÜZDE 28,3’Ü AŞI OLMAK İSTEMİYOR

Araştırmalar sonucunda 25-34 yaş ortasındaki bireylerin yüzde 28,3’ünün aşı olmak istemediği tespit edilirken, Telegraph’ın bir hükümet kaynağına dayandırdığı haberine nazaran belirlenen yaş kümesinin karşısına bir afiş çıkarılacağı aktarıldı.

Bir hükümet sözcüsünün The Independent’a yaptığı açıklamada ise, hükümetin yayınlanacak afişlerde “mavi tik” özelliğini kullanma niyetinin olmadığını, afişin reklam olarak çıkarılacağı belirtildi.

‘SORUMLU HÜKÜMET OLARAK HER YOLU KULLANIYORUZ’

Flört uygulamalarını kullanan bireylerin, eşleşme yakalamak gayesiyle adayları kaydırdıkları sırada aşı reklamıyla karşılaşacağı belirtilirken hükümet yetkilileri, “Sorumlu bir hükümet olarak, halkın corona virüsten korunmasına yardımcı olmak için mümkün olan her yolu kullanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Hükümet sözcüsü, “Her yaştan insanın, corona virüsün yayılmasını durdurmak için neler yapabileceklerinin farkında olması hayati kıymet taşıyor ve toplumsal medya kampanyaları bu bilgilerin iletilmesinde hayati bir rol oynuyor” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın