İngiliz varyantı Fransa’da mutasyon geçirdi: Bordeaux varyantı

İngiliz varyantı Fransa’da mutasyon geçirdi: Bordeaux varyantı
Okunuyor İngiliz varyantı Fransa’da mutasyon geçirdi: Bordeaux varyantı

5JDrABqvC0eKOHwvU s6FQ

Fransa’nın güneybatısındaki Bordeaux kentinde corona virüsün yeni bir varyantı tespit edildi.

İngiliz varyantı olarak bilinen B.1.1.7’nin yeni bir mutasyonu olduğu açıklanan varyant ile ilgili mahallî hükümetin sıhhat danışmanı Profesör Patrick Dehail, yeni cinse Bordeaux varyantı dendiğini söyledi.

Yaklaşık 50 kişilik bir kümede tespit edilen varyant ile ilgili merkezi hükümet harekete geçerken bölgeye yaklaşık 20 bin ek corona virüs aşısı sevk edildi.

18 YAŞIN ÜZERİNDEKİ HERKESE AŞI SUNULACAK

Ouest France’ın haberinde yeni aşı merkezlerinin de açıldığı Bordeaux kentinde rastgele bir şart gerektirmeden 18 yaşın üstündeki herkese aşı sunulacağı bildirilirken bölgesel sıhhat otoritesinin (ARS) tıbbi danışmanı Profesör Patrick Dehail, “Gerekli ekstra dozları elde etmek için Sıhhat Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz” dedi.

BOg5Wp3B1EG6oT bA59pow

İngiliz Guardian gazetesinin haberinde ise yeni varyantın tespit edildiği şahısların Bacalan bölgesindeki bir okuldaki öğrenciler ve ebeveynleri olduğu belirtildi.

MEVCUT AŞILAR VARYANTA KARŞI TESİRLİ

Profesör Dehail, Fransa’da kullanılan Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Janssen aşılarının şu an için bu varyanta karşı tesirli göründüğünün altını çizdi.

VOC 20I / 484Q olarak nitelenen Bordeaux’daki varyantının, birinci olarak İngiltere’nin Kent bölgesinde tespit edilen B.1.1.7’nin bir mutasyonu olduğu tespit edilirken bölgesel sıhhat otoritesinin (ARS) tıbbi danışmanı Profesör Patrick Dehail, ‘bu hadiselerin daha şiddetli olacağına inanmak için hiçbir neden olmadığını” belirtirken Lyon’daki Ulusal Referans Merkezi’nin varyantın daha detaylı bir tahlilinden sorumlu olduğunu da kelamlarına ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın