Huawei’den elektrikli otomobil için üretim atağı

Huawei’den elektrikli otomobil için üretim atağı
Okunuyor Huawei’den elektrikli otomobil için üretim atağı

Huawei, elektrikli otomobil üretimine girişiyor. Huawei Digital Energy Technology Co Ltd ismiyle kurulan şirketin yüksek ölçüde sermayesi bulunuyor. Firma birçok mevzuda AR-GE yapmak için kuruldu. Şirket otomobil üretiminin yanı sıra, tesis üretimi konusuna da el atmayı planlıyor.

Şirketin 3 milyar Yuan sermayesi var

Huawei Digital Energy Technology Co Ltd, akıllı telefon üreticisi Huawei tarafından kısa bir mühlet evvel kuruldu. Yeni firmanın iş boyutu, elektrikli araçlar ve elektrikli araç tesisleriyle ilgili yeni teknolojilerin araştırılması ve geliştirmesini içeriyor.

Huaweiden elektrikli araba icin uretim atagi 1

Çinli teknoloji devi bir IThome raporuna nazaran, yeni güç teknolojileri, güç geri kazanım sistemleri, elektromekanik ilişki sistemi geliştirme ve elektrikli araçların satışı gayesiyle yeni güç tesisleri için AR-GE kurmaya çalışacak. Şirketin, 3 milyar Yuan sermayesi bulunuyor. Dolar kuruyla bakıldığında bu ölçü, 469 ABD Doları‘na denk geliyor.

Şirket, bu firmayı karbon nötrlüğü elde etmek için kurdu. Dünya, büyük firmaların karbon izlerinin dünya üzerindeki tesirlerine daha hassas hale geldikçe, çeşitli büyük teknoloji tabanlı şirketler çevresel nedenlerle karbon emisyonlarını azaltmak için çalışıyor. Birebir vakitte yeni kurulan şirket, şirketin araba pazarında genişleme planı olduğunu gösteren bir adım olarak görülüyor.

Huawei bilhassa akıllı elektrikli araçlara olan ilgisini, başka araba üreticileri ve tüketicileri için çeşitli donanım ve yazılımları piyasaya sürmesiyle gösterdi. Şirket, şu anda görünüşe bakılırsa elektrikli araçlarla ilgili tesisler geliştirmeye ve hatta piyasaya yeni teknolojiler sunmak için AR-GE kurmayı amaçlıyor.

Sizler teknoloji devi Huawei‘nin elektrikli otomobil üretimi konusundaki atılımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu hususta, akıllı telefonda olduğu üzere başarılı olabilir mi?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın