HSBC’den kripto para açıklaması

HSBC’den kripto para açıklaması
Okunuyor HSBC’den kripto para açıklaması

joCCttdgZ0OJR 2kDeMltQ

Londra merkezli çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi HSBC, kripto paralarla ilgili açıklama yaptı.

Şirketin CEO’su Noel Quinn Reuters’e verdiği demeçte, kripto para ünitesi alım satım masası kurma yahut dijital paraları müşterilere yatırım olarak sunma üzere bir planı olmadığını, zira çok değişken olduklarını ve şeffaf olmadıklarını söyledi.

Avrupa’nın en büyük bankası HSBC’nin kripto paralar ile ilgili duruşu, Mart ayında kripto para ünitesi ticaret masasını tekrar başlattığını bildirdiği Goldman Sachs üzere rakip bankalardan ayrışıyor.

blank

HSBC CEO’su Quinn, “Dalgalanma göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e girmiyoruz, şayet müşterilerimiz orada olmak istiyorlarsa, doğal ki istiyorlardır, lakin onu servet idaresi işimiz içinde bir varlık sınıfı olarak tanıtmıyoruz” dedi.

Tipik kripto para üniteleriyle bağlantılı dalgalanmalardan, bedellerini ABD doları üzere varlıklara sabitleyerek kaçınmaya çalışan dijital para ünitelerine atıfta bulunan Quinn, “Benzer nedenlerden ötürü kripto paralarla ilgilenmiyoruz” dedi.

40 GÜNDE YÜZDE 50 DÜŞMÜŞTÜ

Bitcoin, 14 Nisan’daki yılın en yüksek düzeyi olan 64 bin 895 dolardan süreç görürken yalnızca 40 gün içerisinde yaklaşık yüzde 50 düşüşle Pazartesi günü 34 bin 464 dolar düzeylerine indi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmesine ait duruşunu değiştirdikten sonra para ünitesi üzerindeki baskı ağırlaştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın