Honor 50 işlemcisi muhakkak oldu: Şirket aksi köşe yaptı

Honor 50 işlemcisi muhakkak oldu: Şirket aksi köşe yaptı
Okunuyor Honor 50 işlemcisi muhakkak oldu: Şirket aksi köşe yaptı

Huawei’nin ABD ile yaşadığı problemler nedeniyle geçtiğimiz Kasım ayında Çinli bir konsorsiyuma satılan akıllı telefon markası Honor, merakla beklenen Honor 50 serisi üzerinde ağır mesai harcıyor. Şirket, önümüzdeki aylarda kullanıcılar ile buluşturmayı planladığı akıllı telefon serisi ile ilgili yeni ayrıntıları kullanıcılar ile paylaşmaya başladı.

Honor 50, Honor 50 Pro ve Honor 50 Pro Plus olarak satışa çıkması beklenen telefonlar ile ilgili yeni teknik ayrıntıları paylaşan Honor, serinin uygun fiyatlı modeli olan Honor 50’nin işlemcisinde ise zıt köşe yaptı.

honor 50 serisinin cikis tarihi belli oldu3honor 50 serisinin cikis tarihi belli oldu3

Çinli teknoloji devi Honor, Huawei ile yolları ayırmasının akabinde birinci amiral gemisi modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Honor 50 serisi çok yakında geliyor.

Honor 50, Snapdragon 778G 5G yonga seti ile geliyor

Şirket, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Honor 50 modelinde Qualcomm Snapdragon 778G 5G işlemcisi kullanılacağını resmen açıkladı. Burada dikkat çeken ayrıntı ise, Honor’un işlemci konusunda aksi köşe yapması oldu. Zira günlerdir Honor 50’nin Snapdragon 775G işlemcisiyle çıkış yapan birinci akıllı telefon olacağı tarafında raporlar vardı.

Akıllı telefona güç vermesi beklenen Snapdragon 778G yonga seti, Snapdragon 700 ailesine yeni katılan bir işlemci pozisyonunda. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm tarafından tanıtılan işlemci, bilhassa orta segment akıllı telefonlar için üretildi. 6nm teknolojisi ile üretilen yonga seti, 2.4 GHz Kryo 670 çekirdek ile karşımıza çıkıyor.

Serinin öteki modellerinde kullanılacak işlemciler ise şimdi muhakkak değil. Fakat gelen bilgilere nazaran Honor 50 Pro ve Honor 50 Pro Plus modellerinde Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisi kullanılması bekleniyor. Lakin, şirket Honor 50 modelinde yaptığı üzere karşıt köşe yaparsa da bizim için sürpriz olmaz.

Öte yandan şirket, Honor 50 serisinin Haziran ayında tanıtılacağını resmen duyurdu. Google Servisleri ile gelmesi beklenen akıllı telefon serisi, kesin olmamakla birlikte Temmuz ayında satışa çıkacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın